Reprezentacje | 2015-06-22 07:57:34 | Nadesłał: Dominika Albrecht | Źrodlo: inf. własna
Polacy jak do tej pory są niepokonaną reprezentacją na Igrzyskach Europejskich i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału turnieju. Finowie wprawdzie pokazali charakter, jednak było to za mało, żeby pokonać doskonale dysponowanych "Biało-czerwonych". Kilka punktów przewagi, wypracowywanych w każdym z setów przez podopiecznych Andrzeja Kowala, pozwalało im spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku i ostatecznie wygrać 3:0. Polski zespół do zwycięstwa poprowadzili Dawid Konarski i Artur Szalpuk. Obaj zawodnicy zdobyli odpowiednio 15 i 12 "oczek".
Polska - Finlandia 3:0 (25:21, 25:20, 25:10)
składy zespołów:
Polska: Woicki, Konarski, Dryja, Nowakowski, Śliwka, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Kędzierski, Romać, Grzechnik, Buchowski, Ferens, Kowalski (libero)
Finlandia: Penttinen, Koppannen, Kankaanpaa, Rumpunen, Leppala, Kulaots, Mutka (libero) oraz Savimaki, Lankinen, Vallin
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.