Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2014-08-16 12:07:15 | Nadesłał: Magdalena Gajek | Źrodlo: plusliga.pl

David Lee: Chcemy być w czołowej trójce zespołów na świecie

Fot.: Anna Gumowska

David Lee ma na koncie mistrzostwo olimpijskie i dwa zwycięstwa w Lidzie Światowej 2008 i 2014. Teraz Amerykański środkowy zamierza sięgnąć ze swoją reprezentacją po sukces w mistrzostwach świata. Najlepszy blokujący ostatniego Final Six LŚ we Florencji przyznaje, że miał w tym sezonie ofertę gry w PlusLidze.

Zwycięstwo w tegorocznej Lidze światowej to chyba dobra wróżba przed mistrzostwami świata w Polsce?

David Lee:
- Mam nadzieję, że tak. Najważniejsze, żebyśmy kontynuowali naszą pracę i cały czas szli w górę jeśli chodzi o formę i potencjał sportowy. Ja z pewnością mam o wiele więcej doświadczenia niż reszta moich kolegów z drużyny. Żeby osiągać sukcesy potrzebujemy jednak tej świeżej, młodej krwi i pasji, z jaką graliśmy wszyscy w najważniejszych meczach LŚ. Zależy nam na tym, żeby iść za ciosem i powalczyć o medal na MŚ. Taki jest nasz cel.

Patrząc na tą młodą generację amerykańskich zawodników, jak Taylor Sander, który był rewelację LŚ, ma pan wrażenie, że stanowicie drużynę, która jest w stanie osiągać najwyższe sukcesy, a może nawet już pokusić się o mistrzostwo świata?

- Życzyłbym sobie, żeby tak się stało. Taylor bardzo wiele zyskał grając znakomicie w Lidze Światowej. Udowodnił sam sobie i wszystkim naokoło, że nawet w tak młodym wieku można grać z tak chłodną głową i koncentracją, jaka cechuje zwykle doświadczonych zawodników. Jeśli on będzie kontynuował tą drogą i robił dalsze postępy, to naprawdę ma zadatki na wielkiego siatkarza, a cała nasza drużyna dzięki m.in. jego grze, na osiąganie dalszych sukcesów. W ostatnich latach nie wygrywaliśmy medali na MŚ i chcielibyśmy to zmienić.

Zwykle koncentrowaliście się bardziej na igrzyskach i w roku olimpijskim stanowiliście duże zagrożenie także w Lidze Światowej…

- Mistrzostwa świata są również wielkim turniejem, a my po raz ostatni byliśmy w czołówce tego turnieju bodajże w latach 80. ubiegłego wieku i chcielibyśmy to zmienić. Mamy ambicję żeby cały czas rosnąć jako drużyna i znaleźć się w czołowej trójce zespołów na świecie, które biją się o medale na każdym ważnym turnieju. Myślę, że mamy na to możliwości, tylko musimy dużo pracować nad tym, żeby grać na równym poziomie. Teraz jeszcze zbyt często zdarzają się nam słabsze momenty gry, ale jeśli uda nam się grać bardziej stabilnie niż do tej pory, to możemy awansować do ścisłej czołówki światowej.

W mistrzostwach świata w Polsce trafiliście do najbardziej wyrównanej grupy D z Włochami, Iranem, Francją, czy Belgią...

- Podoba mi się nasza grupa mimo, że jest bardzo trudna. Postaramy się jednak o jak najlepsze wyniki już od samego początku, a potem zobaczymy, z kim zagramy w dalszej części turnieju i jak to się dla nas ułoży. Mistrzostwa świata są moim zdaniem chyba najtrudniejszym obecnie turniejem, trudniejszym niż igrzyska olimpijskie. Musimy więc być bardzo dobrze przygotowani do tej imprezy i całkowicie skoncentrować się na niej. Jeśli chcemy wygrać medal, to w każdym kolejnym meczu musimy się spisywać dobrze i zbierać punkty.

* więcej na plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane