Reprezentacje | 2014-02-15 12:28:21 | Nadesłał: Magdalena Gajek | Źrodlo: plusliga.pl
O tym mówiło się od tygodni. Julio Velasco został oficjalnie trenerem reprezentacji Argentyny, która zagra w FIVB Mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014.
Komitet Wykonawczy Argentyńskiej Federacji Siatkówki w piątek zatwierdził jego kandydaturę na stanowisku pierwszego trenera męskiej reprezentacji. Umowa o pracę została podpisana do igrzysk olimpijskich w Rio de Janerio w 2016 roku.
Warto przypomnieć, że Velasco współpracował już kadrą narodową tego kraju. W latach 1981-1983 był asystentem trenera Younga Wan Sohna. Reprezentacja Argentyny w 1982 roku brała udział w mistrzostwach świata, które rozegrane zostały w Buenos Aires. Argentyńczycy zdobyli wtedy brązowy medal.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.