Reprezentacje | 2008-08-22 16:40:16 | Nadesłał: Ewelina Pipczyńska | Źrodlo: onet.pl
Sztab szkoleniowy reprezentacji siatkarzy ogłosił szeroką kadrę na mecze eliminacyjne do mistrzostw z Europy z Belgią. W składzie są m.in. wszyscy uczestnicy igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Z 22 powołanych zawodników, trener Raul Lozano, który poprowadzi polskich siatkarzy w dwumeczu z Belgią, wybierze ostateczną 12. Pierwszy mecz Polacy zagrają na wyjeździe 6 września, rewanż odbędzie się tydzień później w Kędzierzynie Koźlu.
Polakom nie udało się wywalczyć awansu do ME 2009 w turniejach eliminacyjnych rozegranych w Polsce i Estonii. Lepsi od "biało- czerwonych" okazali się Estończycy. Mecze z Belgią są ostatnią szansy zakwalifikowania się do przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu.
Skład reprezentacji na mecze z Belgią:
rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki
przyjmujący: Bartosz Kurek, Sebastian Świderski, Michał Winiarski, Michał Bąkiewicz, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński, Zbigniew Bartman
środkowi: Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Wojciech Jurkiewicz, Piotr Nowakowski.
atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Robert Prygiel, Wojciech Żaliński
libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.