Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2008-07-24 01:05:48 | Nadesłał: Marysia Olbrycht | Źrodlo: inf. własna

Tym razem bez straty seta w Ostołęce

Fot.: Magdalena Kudzia

Drugie spotkanie rozgrywane w Hali MOSiR im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce przyniosło emocje tylko w końcówce 2 seta, a całe spotkanie wygrali Polacy - 3:0. Zawodnicy kadry B udali się teraz na zasłużone, ale niestety krótkie urlopy. Żaden jednak nie żałował czasu spędzonego w Spale z trenerami Panasem i Kowalem.

SET 1

Tomasz Kusior skutecznym blokiem na środkowym reprezentacji Argentyny, Facundo Imhoffie, rozpoczyna mecz. Kilka akcji później obaj zawodnicy zamieniają się rolami i mamy 2:2. Dwupunktową przewagę gospodarzom daje Marcel Gromadowski, który najpierw skutecznie atakuje, a po chwili blokuje. Równie udaną serią popisuje się Wierzbowski, a po autowym ataku Imhoffa Polacy prowadzą już 7:3. Ale dopiero po ataku Toro i błędzie Gawryszewskiego, Polakom udaje się zakończyć akcję i zejść na przerwę techniczną z wynikiem 8:5. Po przerwie asa serwuje Gromadowski, by po chwili popełnić błąd w polu zagrywki. Wyrównanie stanu seta daje Argentyńczykom, m.in. piękna kombinacyjna akcja z Alejandro Toro w roli głównej oraz blok na Gawryszewskim. Wtedy też o czas prosi trener Panas, by udzielić podopiecznym kilku cennych rad. Po atakach Żalińskiego, Gromadowskiego i prostych błędach rywali udało się wyjść na prowadzenie 16:13. Po przerwie trener Argentyny dokonuje podwójnej zmiany wprowadzając Rondę oraz Maccio, którzy dzięki wspólnym akcjom zmniejszają dystans do rywali na 1 punkt. Po polskiej stronie siatki szaleje Marcel Gromadowski, a ostatni punkt w secie daje błąd Poglajna w ataku.

SET 2

Drugiego seta Argentyna rozpoczyna już w wyjściowym składzie, a Poglajn bezlitośnie punktuje Polaków umieszczając piłkę w ich polu gry. Odpowiedni odzew dają Tomasz Kusior oraz Gawryszewski, którzy kończą kilka piłek, a asy dokładają Gromadowski i Wierzbowski. Ten ostatni trafia w siatkę po niesamowitej wymianie piłki, pełnej wspaniałych obron i daje rywalom 7 punkt. Po asie przyjmującego AZS-u Częstochowa, skutecznie atakuje Ivan Castellani i to jego drużyna prowadzi 8:6. Do remisu po 9 doprowadza Tomasz Kusior, po bloku na Imhoffie. Kiedy as Żalińskiego na 12:10, a następnie atak Gromadowskiego na 15:13 dają Polakom dwupunktowe prowadzenie, wydaje się, że drużyna gospodarzy będzie kontrolować przebieg seta. Tak też się dzieje aż do stanu po 20:18, kiedy błąd serwisowy Żalińskiego oraz atak Toro i as Poglajna dają rywalom drugie prowadzenie w secie, 21:20. W międzyczasie u Polaków dokonuje sie podwójna zmiana i na parkiet wchodzą Łomacz z Ruskiem, który niestety nie przyjmuje zaserwowanej w jego kierunku piłki. Trener Panas natychmiast bierze czas, by uspokoić poczynania swoich zawodników. Po przerwie, dzięki atakom Wierzbowskiego i Gromadowskiego Polacy mają pierwsze piłki setowe, najpierw błąd Wierzbowskiego, a potem atak Poglajna niwelują przewagę. Argentyński przyjmujący po chwili sprawia, że to Argentyna ma jedynego w tym meczu setbola. Jednak to Polacy po atakach Żalińskiego i odgwizdanemu dotknięciu siatki zdobywają 3 kolejne punkty i prowadzą już 2:0 w setach.

SET 3

Podobnie jak partię numer 2 to Argentyńczycy lepiej zaczynają grę, m.in. od ataków Grera i Toro. Nawet as Gromadowskiego i skuteczna kiwka Kaczmarka nie niwelują strat Polaków i na pierwszą przerwę techniczną schodzą z bilansem 5:8. Słabszy okres gry Polski wykorzystują goście, którzy po bloku na naszym atakującym, ataku Castellaniego oraz po błędach nadal prowadzą, tym razem 16:15. Polacy nie potrafią złapać rytmu gry i myli się nawet, niezawodzący dotąd, Gromadowski. Po czasie kolejną kiwką popisuje się Kaczmarek, a Gawryszewski zdobywa bezpośredni punkt z zagrywki. Gdy 19 punkt Argentynie przynosi szczęśliwy as Poglajna, od stanu po 19 jesteśmy świadkami wspaniałej serii udanych akcji Polaków, którą kończy Wierzbowski, zdobywając 23 i 24 punkt. Młodzi Argentyńczycy bronią dwie piłki setowe, ale po chwili ich błąd w zagrywce kończy całe spotkanie.


Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 28:26, 25:22)

Składy:
Polska: Kusior 9, Wierzbowski 10, Kaczmarek 2, Gawryszewski 5, Gromadowski 18, Żaliński 11, Stańczak (libero) oraz Łomacz, Rusek, Wrona
Argentyna: Castellani 6, Uriarte, Poglajen 9, Grer 5, Imhoff 4, Toro 10, Lopez (libero) oraz Ronda 2, Aschemacher, Maccio, Bruno


Punkty:
78 / suma / 69
42 / atak / 35
5 / blok / 7
7 / zagrywka / 2
24 / po błędzie / 25

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane