Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2010-06-11 09:04:20 | Nadesłał: Emilia Kowalkowska | Źrodlo: PZPS

Przedpełski: Wspólne mistrzostwa promocją siatkówki

Fot.: Magdalena Kudzia

Polski Związek Piłki Siatkowej razem z Duńską Federacją Piłki Siatkowej przedstawiły 8 czerwca w siedzibie CEV w Luksemburgu prezentację dotyczącą wspólnej organizacji Mistrzostw Europy Mężczyzn 2013. Rywalem Polski i Danii będzie wspólna kandydatura Finlandii oraz Estonii. Decyzję o przyznaniu organizacji ME 2013 CEV podejmie 16 października.

Panie Prezesie wiele osób zastanawia się dlaczego właśnie Dania, o której ciężko powiedzieć, że jest siatkarską potęgą.

"Ideą jaka przyświeca wszystkim naszym działaniom jest promowanie i propagowanie siatkówki. Kraje północy Europy z małymi wyjątkami, nadal czekają na swoją kolej jeżeli chodzi o możliwość zaistnienia na siatkarskiej mapie świata. Brak wyników sportowych nadrabiają znakomitą organizacją różnych wydarzeń sportowych w tym m.in. piłki ręcznej. Możliwość wspólnej organizacji pozwoli nam wszystkim na wykonanie tego pierwszego kroku, w kierunku promocji siatkówki w całej Europie. Przygotowania do tak ważnej imprezy jaką są Mistrzostwa Europy śledzą wszyscy. Przekłada się to na wzrost zainteresowania daną dyscypliną.

Połączenie znakomitej organizacji eventu sportowego jaki prezentuje Dania z naszym doświadczeniem w przeprowadzaniu imprez siatkarskich przyniesie korzyści obu stronom, to nie jest tak, że do tego „związku” Polska wchodzi jako partner dużo bardziej uprzywilejowany. My również możemy się od Duńczyków wielu rzeczy nauczyć."


Czy podzielenie imprezy na dwa Państwa to dobre rozwiązanie organizacyjne?

"Ostatnio zauważyliśmy tendencję organizacji różnych imprez w kilku miastach, państwach. Tu jest podobnie. Przeważyły jednak przede wszystkim warunki finansowe. Polska będzie organizatorem Mistrzostw Świata w roku 2014. Dwie tak duże imprezy w ciągu dwóch lat to ogromne wyzwanie finansowe. Stąd propozycja Danii na wspólną organizację a tym samym podział kosztów, bez potrzeby rezygnacji z imprezy jest dla nas optymalnym rozwiązaniem."


Więcej na www.pzps.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane