Liga Światowa | 2010-06-12 09:16:31 | Nadesłał: Daria Berdowska | Źrodlo: inf. własna/FIVB
Kubańczycy bez straty seta wygrali z Niemcami, którzy przed tygodniem ograli Mistrzów Europy, Polaków. Dla reprezentacji Kuby było to już trzecie zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Światowej.
Pierwszy set był bardzo wyrównany. Kubańczycy grali chaotycznie, jednak udało im się wykorzystać brak koncentracji w ekipie rywali i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niemcy popełnili masę błędów, które były główną przyczyną ich porażki w tej partii.
Na drugą odsłonę Kubańczycy wyszli bardzo zmobilizowani i szybko przejęli kontrolę nad sytuacją na boisku. Reprezentacja Niemiec nie mogła sobie poradzić z bardzo mocnymi atakami przeciwników. Gospodarze bez większych problemów wygrali drugą odsłonę 25:18.
W trzecim secie Niemcy mieli okazję wypracować korzystny wynik, jednak rozpędzeni Kubańczycy nie pozwolili im na zbytnie rozegranie się. Gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca partii. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 25:19.
Kuba - Niemcy 3:0 (26:24, 25:18, 25:19)
Kuba: Leon Venero (11), Leal Hidalgo (17), Gutierrez Torres (L), Camejo Durruty Osmany (6), Simón Aties (9), Hierrezuelo Aguirre (4), Hernandez Ramos (9) oraz Leyva Alvarez, Mesa Sandobal.
Nimecy: Schwarz (1), Böhme (8), Tille (L), Kromm, Günthör (1), Steuerwald, Grozer (14) oraz Andrae (7), Kaliberda (2), Schöps (1), Rieke.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.