Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-01-29 15:10:19 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Grzegorz Bociek: z każdym zespołem możemy wygrać w PlusLidze

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Aluron Virtu Warta Zawiercie po raz pierwszy w historii klubu awansował do półfinału Pucharu Polski. Co prawda zawiercianie przegrali w sobotę z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3, ale zawodnicy zgodnie podkreślali, że bardzo cieszyli się z szansy gry we Wrocławiu. Teraz drużyna koncentruje się na dalszej rywalizacji w PlusLidze. Już w środę zawiercianie we własnej hali zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz (początek godz. 20.30). - Z każdym zespołem możemy wygrać w PlusLidze, a w szczególności na naszej hali - powiedział Grzegorz Bociek, atakujący Aluronu Virtu Warty.

PLUSLIGA.PL: W półfinale Pucharu Polski przegraliście z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. Chyba trudno było kędzierzynianami urwać więcej, niż jednego seta?

GRZEGORZ BOCIEK:
Nie graliśmy źle, ale trudno było nam odrobić kilka punktów straty. Musieliśmy gonić wynik. Zabrakło trochę szczęścia, chociaż może nawet to nie szczęście, tylko nasza dyspozycja, bo gramy nierówno. Choć uważam, że stać nas na znacznie więcej. Musimy to teraz udowodnić w kolejnych meczach.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że w tym sezonie spisujecie się bardzo dobrze, zarówno w PlusLidze jak i Pucharze Polski. Udało się wam przecież po raz pierwszy w historii klubu awansować do półfinału tego turnieju. Co jest kluczem do takiego poziomu gry?

GRZEGORZ BOCIEK:
Klucz jest bardzo prosty. To zasługa prezesów oraz sponsorów klubu. Dają nam najlepsze warunki do pracy, jakie tylko są możliwe. Druga sprawa to trener, który przygotowuje nas do wszystkiego. Po trzecie mamy dobrą atmosferę i fajnych zawodników. Świetnie się ze sobą czujemy i dogadujemy. Udało się w Zawierciu zbudować dobry zespół, który został dobrze wymieszany. Mam nadzieję, że jeszcze powalczymy w tym sezonie i namieszamy w PlusLidze.

Skoro o tym mowa, to na co stać Aluron Virtu Wartę Zawiercie w tym sezonie?

GRZEGORZ BOCIEK:
Uważam, że stać nas na walkę o medale. Pucharu Polski nie udało się nam wywalczyć, bo zajęliśmy czwarte miejsce. Jeśli chodzi medale mistrzostw Polski w mojej ocenie sądzę, że stać nas na brąz.


*więcej na plusliga.pl
**rozmawiała Katarzyna Porębska (plusliga.pl)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane