Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-01-10 10:27:46 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

ZAKSA kontra PGE Skra już w ćwierćfinale Pucharu Polski

Fot.: FIVB

Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet 2019. Najciekawiej zapowiada się starcie finalistów poprzedniego sezonu PlusLigi, czyli ZAKSY z PGE Skrą, lecz także w pozostałych parach szykuje się sporo emocji.

W 1/4 finału grają dwa zespoły zwycięzcy rundy wstępnej V oraz 6 najlepszych zespołów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi sezonu 2018/2019. Zespoły z miejsc 1-4 były rozstawione. Na drodze losowania powstały pary meczowe z zespołami rozstawionymi, zgodnie z diagramem rozgrywek. Drużyny rozegrają po jednym meczu, a ćwierćfinały zaplanowano na 23 stycznia.

Wcześniej, 16 stycznia rozegrane zostaną dwa ostatnie mecze 1/8 finału, wtedy dowiemy się które spośród pierwszoligowych ekip zagrają w ćwierćfinale.

Wyniki losowania 1/4 finału PPM:

1. Mecz nr 19 , ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów

2. Mecz nr 22, Stal Nysa/KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – ONICO Warszawa

3. Mecz nr 21, MKS Ślepsk Suwałki/BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel

4. Mecz nr 20, Cerrad Czarni Radom – Aluron Virtu Warta Zawiercie

Drużyny, które awansują z ćwierćfinałów utworzą półfinałowe pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek. Zwycięzcy meczów awansują do finału Pucharu Polski. Turniej finałowy odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 26-27 stycznia 2019 roku, półfinały 26 stycznia, finał 27 stycznia.

Poznaliśmy także pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski w piłce siatkowej kobiet 2019. Najciekawiej zapowiada się starcie mistrzyń Polski Chemika Police z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz.

Przypomnijmy, że w ćwierćfinałach zagra osiem ekip (mecze rozgrywane będą 30 stycznia 2019 roku). Zagrają dwa zespoły zwycięzcy rundy wstępnej oraz sześć najlepszych zespołów po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2018/2019. Zespoły z miejsc 1-4 LSK były w losowaniu rozstawione. Na drodze losowania powstały pary meczowe z zespołami rozstawionymi, zgodnie z diagramem rozgrywek. Drużyny rozegrają po jednym meczu.

Wyniki losowania:

1. Mecz nr 9, Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

2. Mecz nr 12, 7R Solna Wieliczka – Developres SkyRes Rzeszów

3. Mecz nr 11, Wisła Warszawa – ŁKS Commercecon Łódź

4. Mecz nr 10, Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionowo

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 30 stycznia 2019 roku.

Drużyny, które awansują z ćwierćfinałów utworzą półfinałowe pary meczowe zgodnie z diagramem rozgrywek. Zwycięzcy meczów awansują do finału Pucharu Polski. Turniej finałowy odbędzie się w Nysie, w dniach 9-10 marca 2019 roku, półfinały 9 marca, finał 10 marca.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane