Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2017-01-31 14:08:58 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Magdalena Saad: Chcemy zagrać w ORLEN Lidze

Fot. Michał Sobczak

Lider I ligi Wisła Warszawa przegrała z Chemikiem Police 1:3 i odpadła z walki o Puchar Polski kobiet. Jednak dla zawodniczek trenera Mirosława Zawieracza nie to jest ważne. - Był to dla nas sprawdzian przed barażami i walką o miejsce ORLEN Lidze - powiedziała po spotkaniu Magdalena Saad, libero warszawskiej drużyny, była reprezentantka Polski.

pzps.pl: W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski miałyście być tłem dla Chemika Police. Tymczasem okazało się, że mistrzynie Polski musiały mocno się natrudzić, aby wywalczyć awans do Final Four.

Magdalena Saad:
Myślę, że nasz zespół stać na zaprezentowanie bardzo fajnej siatkówki. Każda z dziewczyn indywidualnie ma bardzo duże możliwości. Trzeba jednak pamiętać, że poziom gry w I lidze jest inny niż w ORLEN Lidze. Przygotowujemy się na inne zawody. Mecz z Chemikiem Police był dla nas sprawdzianem, testem przed ewentualnymi barażami, jakie mamy nadzieję zagrać. Pokazał jakie mamy możliwości, na jakim etapie przygotowań jesteśmy i jak blisko jesteśmy osiągnięcia celu jakim jest awans do ORLEN Ligi.

To spotkanie pokazało, że idziecie w dobrym kierunku, że różnice nie są tak wielkie, choć przeciwnik był bardzo mocny.

- Mecz trwał prawie dwie godziny i to nas cieszy. Obawiałyśmy się, że zdenerwowanie weźmie nad nami górę, a jednak wola walki zwyciężyła. Początek spotkania był nerwowy, bo wiedziałyśmy, że nie gramy z byle kim. To był Chemik Police, zespół który ma wielkie plany w tym sezonie.

To zdenerwowanie szybko udało się wam opanować. Zaczęłyście grać spokojniej i to przyniosło efekt w postaci wygranego trzeciego seta.

- Rzeczywiście były fragmenty gry, kiedy przeciwniczki swoimi atakami odbierały nam chęć do walki. Jednak po kilku chwilach potrafiłyśmy wrócić do gry. Każdy set wygrany z mistrzyniami Polski jest na wagę złota. Patrząc na obie ligi i miejsca na których się znajduje się Wisła Warszawa i zespół z Polic, to jest czternaście pozycji różnicy. Jeżeli udaje się nawiązać walkę z takim zespołem, to serce się raduje.


*więcej na pzps.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane