Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2019-08-31 20:53:40 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

ORLEN Mistrzostwa Polski: Brzostek i Gromadowska ze złotem

Fot.: FIVB

Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska zdobyły w Toruniu złoty medal ORLEN Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W finale pokonały one Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz 2:1 (21:14, 16:21, 15:11). W spotkaniu o brązowy medal Martyna Kłoda i Agata Ceynowa wygrały z Aleksandrą Zdon/Izabelą Zackiewicz 2:0 (21:13, 21:12). Wszystkie medalistki reprezentują barwy ORLEN Teamu.

Spotkanie o brąz, krajowej dwójce Zdon/Zackiewicz dla której strefa medalowa mistrzostw Polski to wielki sukces, nie udało się bardzo zagrozić młodym kadrowiczkom. Te grały wyśmienicie i od samego początku wyraźnie przeważały. Agata Ceynowa wyraźnie przeważała na siatce - w bloku, a jej kąśliwe zagrywki były kluczem do wysokiego prowadzenia. W drugiej odsłonie Ceynowa i Kłoda rozpoczęły od prowadzenia 4:0 i tylko je podwyższały, na koniec zdobywając w Toruniu brązowe medale.

Finał przyniósł sporo emocji. Po dwóch stronach siatki stanęły dwie pary reprezentacji Polski, zapewniając bardzo wysoki poziom meczu o mistrzostwo Polski. Początek należał do Gromadowskiej i Brzostek, które odskoczyły, dzięki dobrym serwisom tej pierwszej. Przeciwniczki w połowie seta odrobiły sporą część straty, m.in. po bloku Wachowicz, po nim jednak Gromadowska ponownie dała pokaz swoich umiejętności za linią końcową i to ta para wygrała cztery kolejne akcje, a niedługo później seta. Kolejny wyglądał już zupełnie inaczej. Zarówno Gruszczyńska, jak i Wachowicz dobrze zagrywały, ta druga również skutecznie blokowała i tym samym przejęły inicjatywę na boisku, wygrywając partię i dobrze zaczynając też kolejną. Szybkie prowadzenie 4:1 w tie-breaku Gruszczyńskiej i Wachowicz nie utrzymało się jednak długo. Gromadowska pokazywała co rusz swoją siłę w polu serwisowym i w bloku. Brzostek wykorzystywała kontry, dzięki czemu dość szybko wysunęły się na wyraźne prowadzenie. Wachowicz asem serwisowym próbowała jeszcze zmienić bieg seta, ale końcówka to już pokaz siły przeciwniczek. Po udanym, zamykającym całe spotkanie bloku Aleksandra Gromadowska i Monika Brzostek mogły cieszyć się końcem sezonu ze złotymi medalami na szyjach.

- Jest to mój pierwszy tytuł mistrzyni Polski z czego bardzo cieszę się - powiedziała Aleksandra Gromadowska. - Dwa razy miałam trzecie miejsce. Dzisiejszy wynik jest bardzo ważny. Podsumowałyśmy nasze umiejętności.

Monika Brzostek powróciła na najwyższy stopien podium krajowego czempionatu. Złote medale zdobywała z Kingą Kołosińską. Razem grały w igrzyskach olimpijskich w 2016 roku. Potem miała przerwę w karierze ze względu na macierzyństwo. - Powrót do złotego medalu ogromnie cieszy. Wczoraj miałyśmy super dzień. Nasz mecz w 1/2 finału był chyba najelpszy w naszym wykonaniu w Toruniu - powiedziała Monika Brzostek.

Wyniki - półfinały:

Aleksandra Zdon/Izabela Zackiewicz - Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska 0:2
(9:21, 9:21)

Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz - Martyna Kłoda/Agata Ceynowa 2:0 (21:16, 21:19)


mecz o 3. miejsce:

Zdon/Zackiewicz - Kłoda/Ceynowa 0:2
(13:21, 12:21)


finał:

Brzostek/Gromadowska - Gruszczyńska/Wachowicz 2:1
(21:14, 16:21, 15:11).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane