Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2018-05-17 10:47:01 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Wilfredo Leon lubi siatkówkę plażową

Fot.: CEV

- Bardzo lubię siatkówkę plażową. Jak tylko mam okazję, to oglądam mecze na piasku. Na pewno w czasie warszawskiego World Touru znajdę czas i przyjdę pokibicować rywalizującym parom - powiedział Wilfredo Leon, który w niedzielę wygrał z Zenitem Kazań Ligę Mistrzów.

Kubańczyk z polskim paszportem był dzisiaj obecny na konferencji prasowej przed turniejem World Touru, który rozegrany zostanie od 27 czerwca do 1 lipca i otrzymał rangę czterech gwiazdek.

- Pomysł z organizacją w Warszawie turnieju World Touru jest znakomity. Będzie na pewno świetną promocją siatkówki w wydaniu plażowym. Zobaczymy w akcji czołowe pary świata - powiedział Wilfredo Leon, który od przyszłego roku będzie mógł zagrać w reprezentacji Polski.

W niedzielę w finałowym meczu Ligi Mistrzów Zenit Kazań pokonał przed własną widownią włoską Lube Civotanova 3:2. Spotkanie oglądali rodzice Kubańczyka oraz małżonka z córeczką, która tego dnia miała urodziny. Dodajmy tylko, że w tie breaku finału Leon zdobył dziewięć punktów z piętnastu Zenita, dodatkowo były dwa błędy rywala. Zakończył mecz asem, a w sezonie zagrał w 53 z 57 spotkań.

- W Final Four grałem z kontuzją. Bolała noga, ale tego dnia moja córeczka skończyła roczek. Zdecydowałem, że nie mogę opuścić boiska w taki dzień. Chciałem pokazać, że mogę dokonać tego. Cieszę się, że zwyciężyliśmy. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. O co jeszcze mogę prosić Boga? - mówi Wilfredo Leon.

Leon nie wykluczył, że kiedyś wróci do Kazania. - Ten klub dał mi szansę, uwierzył we mnie. To bardzo dużo dla mnie znaczy. Zobaczymy co będzie za kilka lat - powiedział.

Przypomnijmy, że Wilfredo Leon podpisał kontrakt z Perugią w formule "2+1". Przygotowania z nowym zespołem ma rozpocząć na początku sierpnia.

- Ten sezon był niesamowity. Zdobyliśmy wszystkie pięć tytułów o jakie walczyliśmy z Klubowymi Mistrzostwami Świata włącznie. Cieszę się, że mogę już mieć wakacje i pobyć dłużej z rodziną. Myślimy już o urlopie. Prawdopodobnie wraz z żoną i córką wybierzemy się do Grecji, a po powrocie będziemy śledzić mecze Ligi Narodów i kibicować Polsce w tych rozgrywkach. Oczywiście interesuję się wszystkim co dotyczy kadry Polski - powiedział.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane