Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2017-07-20 07:22:41 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PZPS

Kwalifikacje do FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017

Fot.: FIVB

Michał Kądzioła i Michał Makowski jako pierwsza z polskich par przystąpili do kwalifikacji, ale pożegnali się z turniejem w Olsztynie. Dla pierwszego z nich było to podwójne pożegnanie. Żadna z polskich nie przeszła pierwszej rundy kwalifikacji.

Duet Kądzioła/Makowski przegrał w pierwszej rundzie kwalifikacji z białoruską parą – Kawalenka/Dziadkou 0:2 (21:23, 17:21). O tym, że dotychczasowy partner Jakuba Szałankiewicza wystąpi w kwalifikacjach, dowiedzieliśmy się dzień przed turniejem po tym jak zwolniło się miejsce. Kądzioła i Makowski żegnają się z turniejem w Olsztynie, a dla pierwszego z nich to także oficjalne pożegnanie z World Tourem. – Trudno cokolwiek powiedzieć po jedenastu latach występów w turniejach World Tour. Wspaniałe wspomnienia – mówił wzruszony Kądzioła. – W Olsztynie chcieliśmy zagrać dla przyjemności, choć czasu na wspólny trening nie było za wiele, bo każdy z nas ma swoje życie poza siatkówką plażową – dodaje zawodnik.

W ostatni weekend Michał Kądzioła w duecie z Bartłomiejem Malcem zajęli drugie miejsce w finale Pucharu Polski w Przysusze. W decydującym spotkaniu ulegli wówczas Piotrowi Łukasikowi i Marcinowi Ociepskiemu, którzy ostatecznie także dostali miejsce w kwalifikacjach World Touru. W pierwszej rundzie przegrali jednak z argentyńskim duetem Capogrosso/Azaad 0:2 (15:21, 20:22).

Jako ostatni w turnieju kwalifikacyjnym mężczyzn startowali Mateusz Paszkowski i Mateusz Łysikowski, ale również pożegnali się z turniejem. Przegrali z parą z Austrii - Schnetzer/Muller 0:2 (14:21, 19:21).

Oznacza to, że żadna z polskich par męskich startujących w kwalifikacjach, nie zagra w turnieju głównym. W tym udział miało zapewniony cztery polskie duety. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak oraz Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol mecze fazy grupowej rozpoczną w czwartek.

Jedynym z naszych duetów żeńskich, które przystąpiły do pierwszej rundy kwalifikacji była para Marta Łodej i Magdalena Orlicka. Nie miały jednak szczęścia w spotkaniu z austriacką parą Schwaiger S./Strauss T.. Rywalki Polek wygrały 2:0 (21:14, 21:10.)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane