Najnowsze newsy

Siatkówka » Plażowa

Plażowa | 2015-07-29 15:41:35 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Dziesięć polskich par zagra w olsztyńskim Grand Slamie

Fot.: Sylwia Kuś

Poznaliśmy reprezentantów Polski, którzy zostali zgłoszeni do turnieju FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. Na boiskach Centrum Rekreacyjno-Sportowego nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w rywalizacji z najlepszymi siatkarzami plażowymi świata zobaczymy aż dziesięć polskich zespołów – po pięć męskich i kobiecych.

Obok "eksportowych" polskich par, które będą walczyć w Olsztynie, o swoje pierwsze punkty Pucharu Świata rywalizować będzie także kilka bardzo młodych duetów. Dla nich występ w turnieju Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 będzie pierwszą okazją do zmierzenia się z seniorską siatkówką plażową na najwyższym światowym poziomie.

Wśród mężczyzn oczywiście nie zabraknie najbardziej utytułowanej polskiej pary Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. O jak najlepszy wynik walczyć będą także dobrze znani Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Te trzy duety reprezentują Polskę w większości światowych rozgrywek, a w Olsztynie rozpoczną walkę od razu w turnieju głównym. Coraz lepiej w seniorskiej siatkówce plażowej odnajdują się także młodzi Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Dzika karta pozwoli mistrzom świata do lat 23 ominąć kwalifikacje i także wystąpić od razu w rozgrywkach turnieju głównego. W kwalifikacjach wystąpią natomiast Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak, dla których to pierwsza styczność z turniejem tej rangi.

W zawodach Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zobaczymy oczywiście naszą najlepszą obecnie parę kobiecą - Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Obok nich w kobiecym turnieju głównym zagrają Maria Włoch i Aleksandra Stępień, Kinga Legieta i Agnieszka Adamek oraz Agata Trybuła z Martyną Kłodą. Wśród tych młodych siatkarek w Grand Slamie zagrały dotąd jedynie Maria Włoch i Martyna Kłoda, które w ubiegłym roku zadebiutowały w Starych Jabłonkach. Od kwalifikacji swoją walkę w Olsztynie rozpocznie młody team Marta Pietroczuk i Paulina Stasiak.

FIVB Beach Volleyball Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 odbędzie się w dniach 25-30 sierpnia i będzie ostatnim w tegorocznym cyklu turniejów Wielkiego Szlema w siatkówce plażowej.

Reprezentacja Polski w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015:


Turniej siatkarzy:

Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel
Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz
Bartosz Łosiak/Piotr Kantor
Maciej Kosiak/Maciej Rudol
Mateusz Paszkowski/Maciej Kaszewiak

Turniej siatkarek:

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek
Maria Włoch/Aleksandra Stępień
Kinga Legieta/Agnieszka Adamek
Agata Trybula/Martyna Kłoda
Marta Pietroczuk/Paulina Stasiak

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane