Plażowa | 2012-06-04 22:51:37 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna / rfevb.com
W kartach historii hiszpańskiej siatkówki plażowej zapisała się niedzielna wygrana w Hadze Liliany Fernández i Elsy Baquerizo. Za sprawą pokonania duetu z Czech, Hiszpanki sięgnęły po brązowe medale Mistrzostw Europy.
Niezwykle wysoka, trzecia lokata Hiszpanek była dużą niespodzianką, również dla samych zawodniczek. - Jeszcze w to nie wierzymy - wyznała Elsa Baquerizo. W meczu o trzecie miejsce rywalkami Liliany/Baquerizo były Hajeckova/Klapalova. O ile pierwsza partia była zacięta (zakończyła się wynikiem 24:22), o tyle w drugim secie zawodniczki z Hiszpanii zdeklasowały przeciwniczki, wygrywając 21:12. - Drugą partię rozpoczęliśmy bardzo mocno, nie dałyśmy rywalkom pograć - wyjaśniła Baquerizo.
O czym bądź o kim myślały Hiszpanki odbierając w Hadze brązowe medale? - Kiedy weszłyśmy na podium, pierwszą osobą, o której pomyślałyśmy był nasz trener - Daniel Rodríguez Wood. Zarówno ja, jak i Liliana dedykujemy ten medal właśnie Danielowi. Dedykujemy go także naszym mamom - poinformowała z powagą Elsa Baquerizo, a Liliana Fernández z nadzieją w głosie dodała: - Wierzę, że nasz sukces zmotywuje młode Hiszpanki do rozpoczęcia przygody z siatkówką plażową.
Zasłużone gratulacje Lilianie i Elsie natychmiast złożył Agustín Martín Santos, prezes Hiszpańskiej Federacji Piłki Siatkowej (Real Federación Española de Voleibol). - To największy sukces w historii hiszpańskiej siatkówki plażowej kobiet - stwierdził prezes. - Liliana i Elsa prowadzone przez Daniela Rodrigueza Wooda wykonują wspaniałą pracę, poczyniły ogromny progres. Ten progres i włożony w niego wysiłek odzwierciedla się w ostatnich wynikach - z dumą zakończył swoją wypowiedź Agustín Martín Santos.
* Opracowała Sylwia Kuś - przegladligowy.com
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.