Najnowsze newsy

Siatkówka

Siatkówka | 2020-06-02 15:39:38 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: pzps.pl

Agnieszka Bednarek zakończyła karierę sportową

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Agnieszka Bednarek zdecydowała się zakończyć karierę sportową, która rozpoczęła się w MLKS Sparcie Złotów, a w latach w 2001–2005 w SMS PZPS Sosnowiec. Olimpijka z Pekinu rozegrała 157 meczów w reprezentacji Polski. Przez ostatnich siedem sezonów grała w Grupie Azoty Chemika Police, z którym zdobyła sześć mistrzostw kraju, pięć pucharów i trzy Superpuchary Polski.

Grała w czołowych polskich klubach. W 2013 roku z zespołem z Muszyny sięgnęła po Puchar CEV. Łącznie ma na koncie siedem mistrzostw, siedem pucharów, sześć Superpucharów Polski.

W 2007 roku debiutowała w reprezentacji Polski, z którą zdobyła m.in. brązowy medal mistrzostw Europy w 2009 roku i sześć lat później srebrny igrzysk europejskich. Otrzymała kilka indywidualnych nagród. Była m.in. najlepszą zagrywająca mistrzostw Europy w 2009 roku

- Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda. Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana. Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce – powiedziała Agnieszka Bednarek, cytowana na stronie internetowej Grupy Azoty Chemika Police.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane