Najnowsze newsy

Siatkówka

Siatkówka | 2020-04-07 11:49:52 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: assecoresovia.pl

Kibice Resovii wybrali drużynę wszech czasów

Ponad 2,5 tys. głosów oddali kibice na Drużynę Wszech Czasów Resovii, wybierając 14 siatkarzy i dwóch trenerów, którzy – ich zdaniem – najbardziej zasłużyli się w historii tego klubu.

Głosowanie, które trwało do końca marca, rozpoczęto w lutym. W tym czasie na specjalnie zbudowanej podstronie klubowego serwisu kibice mogli oddawać głosy na dwóch rozgrywających, dwóch atakujących, czterech przyjmujących, czterech środkowych i po dwóch libero, a także trenerów. Siatkarze i trener wybrani do pierwszego składu otrzymywali 2 punkty, rezerwowi jeden.

Najwięcej razy do Drużyny Wszech Czasów wybierany był libero, Krzysztof Ignaczak, który otrzymał blisko 2 400 głosów oraz prawie 4,5 tysiąca punktów. Na podium znaleźli się też liderzy Asseco Resovii z czasów, gdy ta po raz pierwszy w XXI wieku zdobywała mistrzostwo Polski, Alek Achrem i Georgy Grozer. Ponad 3 tysiące punktów zdobył także były środkowy rzeszowskiego zespołu Piotr Nowakowski. Głosy oddano na 55 siatkarzy i trenerów, którzy występowali lub prowadzili Resovię.

Plebiscyt został zorganizowany z okazji 115-lecia klubu Resovia, w którym to w 1937 roku powstała sekcja piłki siatkowej. Od tego czasu resoviacy siedmiokrotnie zdobywali mistrzostwo Polski, trzykrotnie Puchar Polski, a także świętowali sukcesy na arenie europejskiej i światowej.

Wybierając kandydatów do Drużyny Wszech Czasów dokonano wstępnej selekcji. Brano pod uwagę osiągnięcia zespołu w trakcie gry tych siatkarzy, same występy zawodników i ich wkład w sukces. Przyjęto też założenie, że siatkarz musiał grać w klubie co najmniej dwa lata. (Zastosowano jednak też małe odstępstwa od tego).

Resoviackie kariery wybranych siatkarzy przypadają na bardzo różne czasy, dlatego przyporządkowanie niektórych graczy do pozycji, w szczególności tych z lat 70., było dość umowne, choć konsultowane z nimi samymi.


Drużyna Wszech Czasów Resovii:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga
Atakujący: Georgy Grozer
Przyjmujący: Marek Karbarz, Alek Achrem
Środkowi: Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski
Libero: Krzysztof Ignaczak
Trener: Andrzej Kowal

Rezerwowi Drużyny Wszech Czasów Resovii:

Rozgrywający: Stanisław Gościniak
Atakujący: Jochen Schops
Przyjmujący: Marko Ivović, Paul Lotman
Środkowi: Marcin Możdżonek, Wojciech Grzyb
Libero: Damian Wojtaszek
Trener: Jan Strzelczyk

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane