Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2019-07-22 12:26:20 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Ariel Fijoł: Ten brązowy medal smakuje jak złoto

Fot.: Anna Gumowska

Reprezentacja Polski zdobyła pierwszy, historyczny medal mistrzostw Europy w kategorii minikadetów. Czempionat w Sofii został rozegrany po raz drugi dla siedemnastolatków. W decydującym spotkaniu biało-czerwoni, podobnie jak fazie grupowej, pokonali Czechów 3:0.

- Bardzo się cieszymy. Widocznie Czechom coś zapadło w głowach po tych sparingach. Marzenia się spełniają, jak widać. Chłopcy bardzo dużo z siebie dali żeby przez te dwa lata przygotować się do tego turnieju, a uważam, że przygotowani byliśmy bardzo dobrze. Wiedzieliśmy, że Czechy to bardzo dobry przeciwnik, ale widać jakoś nam leży. My nastawiliśmy się na pięć setów, jakby trzeba było gralibyśmy i tie-breaka. Ten brązowy medal smakuje dla nas jak złoto. Jestem bardzo dumny z chłopaków, ze sztabu, z którym miałem przyjemność tutaj współpracować. Mam nadzieję, że wielu z chłopaków zabłyszczy w seniorskiej siatkówce i tego im życzę – powiedział po zwycięstwie trener biało-czerwonych Ariel Fijoł.

- Była lekka obawa przed meczem, że skoro wygraliśmy z nimi dziesięć razy, to ten najważniejszy mecz może nie pójść po naszej myśli. Na szczęście skończyło się jak zwykle i wygraliśmy trzy-zero. Mieliśmy ich dobrze rozpisanych, ich atakujący był przez nas skutecznie zatrzymywany, a my graliśmy z serduchem i pokazywaliśmy bardzo dobrą siatkówkę i wyszarpywaliśmy punkty w końcówkach i wygrywaliśmy te sety – podsumował mecz kapitan naszej reprezentacji, Jakub Olszewski.

Chociaż jak przyznał nasz 16-letni przyjmujący jest pewien niedosyt po kontrowersjach związanych z meczem przeciwko reprezentacji gospodarzy: - Ten medal to spełnienie marzeń, chociaż powinniśmy grać w finale. Każdy mówi o tym, że sędziowie odebrali nam wczoraj kilka punktów w końcówkach, ale tak to jest jak gra się z gospodarzem turnieju. Medal cieszy nas bardzo, bo ciężko pracowaliśmy na to dwa lata, zwłaszcza ostatnie tygodnie przed mistrzostwami. Nie odpuścilibyśmy sobie potem, gdybyśmy nie dali z siebie wszystkiego w meczu o brązowy medal.

W meczu Polacy ponownie wychodzili z wielu opresji, wzajemnie się motywując. - Wspieramy się w trudnych momentach i staramy się żeby jeden naprawiał błąd za drugiego. Przez te dwa lata staraliśmy się żeby chłopcy czuli się, jak najlepiej w tej drużynie. Chciałbym wspomnieć, że przyjechała tutaj dwunastka, ale tych chłopców było dużo więcej. W ostatnim okresie przygotowaliśmy się w osiemnastu, przepisy są takie jakie są, więc nie mogliśmy wziąć więcej osób, ale ten medal należy się także im – wyjaśniał trener Ariel Fijoł.

Najlepiej punktującym zawodnikiem naszej reprezentacji był Tytus Nowik - 19 punktów, dwa mniej zdobył kapitan naszej reprezentacji Jakub Olszewski, który w całym spotkaniu zaserwował cztery asy.

- Starałam się pomóc jak najbardziej mogę, a taka moja rola, że jak nie mogę to i tak muszę dać impuls do działania, cieszę się że mogłem tak pomóc drużynie, ale cała drużyna grała dzisiaj świetnie i teraz możemy cieszyć się z tego medalu – powiedział Olszewski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane