Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2019-03-12 14:04:26 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Znamy organizatorów finałów młodzieżowych MP

Fot.: Anna Szłapa

Poznaliśmy organizatorów turniejów finałowych mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Większość z finałów rozegranych zostanie w województwie warmińsko-mazurskim.

Dębica, Kętrzyn, Szczytno, Olecko i Giżycko te miasta będą organizatorami tegorocznych finałów młodzieżowych mistrzostw Polski. Wciąż nieznany jest organizator turnieju młodzików.

Juniorzy zagrają w Dębicy

Osiem najsilniejszych ekip w rywalizacji juniorów zawita do województwa podkarpackiego i w Dębicy będzie rywalizować o tytuł mistrza kraju. To nie pierwszy raz kiedy PZPS zdecydował się na współpracę z tym miastem. W latach wcześniejszych Dębica organizowała między innymi MP juniorek i MP młodziczek. Miasto może poszczycić się także znanymi ambasadorami, a dębiczaninem z krwi i kości jest między innymi Rafał Buszek, mistrz świata z 2014 roku. Turniej finałowy MP juniorów odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia.

Kętrzyn ugości juniorki

Reprezentację juniorek w tym sezonie czeka nie lada wyzwanie – mistrzostwa świata U20 w Meksyku. Idealną okazją dla trenera Waldemara Kawki, do wyłowienia prawdziwych „perełek” do kadry narodowej będą finały mistrzostw Polski juniorek, które w tym roku zawitają na Warmię i Mazury. Kętrzyn już po raz kolejny będzie miał okazję sprawdzić się w roli organizatora, z czego dotychczas wywiązywał się perfekcyjnie. Turniej finałowy MP juniorek odbędzie się w dniach 10-14 kwietnia.

Mistrza Polski kadetów poznamy w Szczytnie

Również na Warmii i Mazurach swoją rywalizację stoczą kadeci, którzy zmierzą się w Szczytnie – mieście znanym między innymi dzięki Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolne. Jesteśmy pewni, że organizatorzy staną na wysokości zadania i zaserwują nam niezapomniany turniej. Rozgrywki finałowe o tytuł mistrza Polski kadetów odbędą się w dniach 8-12 maja.

Kadetki zmierzą się w Olecku

W Olecku swoje zmagania stoczą kadetki. Miasto z województwa warmińsko-mazurskiego jest wieloletnim partnerem PZPS i ma w swoim dorobku między innymi organizację MP kadetów w 2017, a w grudniu minionego roku – Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) U14, w których reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce. Turniej finałowy MP kadetek odbędzie się w dniach 1-5 maja.

W Giżycku zagrają młodziczki

W Giżycku z kolei poznamy mistrzynie Polski młodziczek, które w tym warmińsko-mazurskim mieście stoczą swoją rywalizację. Właśnie w tej miejscowości trenowała w zeszłym roku reprezentacja Polski juniorek, która niedługo potem sięgnęła po brązowe medale mistrzostw Europy. W kontekście Giżycka, ciężko także pominąć Jakuba Kochanowskiego – mistrza świata 2018, urodzonego właśnie w tym mieście. Turniej finałowy MP młodziczek odbędzie się w dniach 10-12 maja.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane