Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2017-12-28 09:25:41 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: Trefl Gdańsk

Konsultacja kadry U16/U17 z żółto-czarnymi akcentami

Ariel Fijoł, trener gdańskich młodzików, oraz Tytus Woźny, przyjmujący zespołu kadetów Trefla, ostatnich kilka przedświątecznych dni spędzili na zgrupowaniu w Spale. Młodzi siatkarze pracowali w pocie czoła, by przekonać do siebie szkoleniowców oraz obecnych szefów projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

W piątek, 22 grudnia, zakończył się kolejny etap konsultacji młodych, zdolnych graczy pod kątem szkolenia reprezentacyjnego. Zgrupowanie kadry U16/U17 odbyło się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale, gdzie przez sześć dni Artur Łoza i Ariel Fijoł (trenerzy kadry U17) oraz Artur Kulikowski, Artur Sierzchuła (związani na co dzień z SOS), wraz z fizjoterapeutą Krzysztofem Wróblem sprawdzali postępy, jakie zaproszeni gracze poczynili od ostatniego spotkania. Treningom przyglądali się szefowie projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych: Waldemar Wspaniały (szef projektu), Zbigniew Krzyżanowski (szef szkolenia SOS) i Krzysztof Felczak (koordynator regionalny SOS).

Wśród 18 wybrańców szansę zaprezentowania się dostało kilku nowych graczy, powołania otrzymali również ci, którzy wcześniej gościli na zgrupowaniach. Wśród nich znalazło się dwóch żółto-czarnych zawodników – Tytus Woźny oraz Igor Bogucki, jednak ten drugi nie pojawił się w Spale ze względu na kontuzję.

- Na razie prowadzimy akcje mające na celu znalezienie najzdolniejszych i najbardziej perspektywicznych zawodników w Polsce z rocznika 2003 – tłumaczy Ariel Fijoł. – Następnie wybierzemy grupę, którą będziemy przygotowywać do Mistrzostw EEVZA, czyli pierwszej rundy eliminacji do mistrzostw Europy do lat 17.

Trwające od 17 do 22 grudnia konsultacje były ostatnią akcją w tym roku kalendarzowym. Kolejną trenerzy zaplanowali w lutym przyszłego roku w OPO COS w Cetniewie, a przy okazji biało-czerwoni będą mieli szansę sprawdzenia się podczas rozgrywanego wtedy międzynarodowego turnieju w Łebie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane