Najnowsze newsy

Siatkówka » Młodzieżowe

Młodzieżowe | 2015-02-08 17:31:00 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: jastrzebskiwegiel.pl

Juniorzy Jastrzębskiego Węgla mistrzami Śląska

Fot.: Piotr Wolankiewicz

Dobre wieści napłynęły z Częstochowy, gdzie dzisiaj zakończył się turniej finałowy juniorów o mistrzostwo województwa śląskiego. Zespół z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla (rocznik 1996 r. i młodsi) w ostatnim meczu turnieju pokonał gospodarzy, drużynę Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (25:17, 25:22, 18:25, 22:25, 11:15). Wygraną tą przypieczętował tytuł mistrzów Śląska.

Na uwagę zasługuje fakt, że nasza drużyna przegrywała już 0:2 w setach, a mimo to zdołała się podnieść i rozstrzygnąć mecz na własną korzyść. We wcześniejszych spotkaniach turnieju nasi akademicy pokonali bez straty seta zespoły: UKS Top Jedynka Bielsko-Biała (25:16, 25:13, 25:18) oraz MOSM Tychy (25:13, 25:15, 25:18). Tym samym juniorzy Jastrzębskiego Węgla obronili tytuł mistrzów województwa wywalczony przed rokiem. Na szczeblu wojewódzkim jastrzębianie triumfowali też przed dwoma laty.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Jastrzębski Węgiel
2. Exact Systems Norwid Częstochowa
3. MOSM Tychy
4. UKS Top Jedynka Bielsko-Biała.


Jastrzębski Węgiel wystąpił w składzie: Gil, Wojtaszkiewicz, Magnuszewski, Stelmach, Wysocki, Piotrowski M., Śliż, Niemiec, Żeliński, Kwolek, Szmajduch, Kukulski, Piotrowski T., Ernastowicz, Trzeciak, Śnieżek, Musielak, Ziomek, Popiwczak, Szewczyk.


Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla otrzymali następujące nagrody indywidualne:

MVP: Mateusz Kukulski

Najlepszy atakujący: Tomasz Piotrowski

Najlepszy libero: Jakub Popiwczak

Wyróżniony zawodnik: Bartosz Kwolek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane