Młodzieżowe | 2012-04-03 22:54:52 | Nadesłał: Magdalena Bojdo | Źrodlo: pzps.pl / smsspala.net
Polska wygrała w Mogielnicy z Czechami 3:1 (22:25, 32:30, 25:16, 25:22) w sparingowym meczu juniorów. Jutro odbędzie się drugie spotkanie w Rzeczycy. Początek o godzinie 16.00. Trenerem Reprezentacji Polski Juniorów został Jacek Nawrocki - szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów.
- W miarę upływu czasu rosła przewaga polskiego zespołu. Znakomicie funkcjonował blok i tym elementem polski zespół zdobył 18 punktów. Drużyna była oparta na uczniach spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz zawodnikach, którzy przyjechali z klubów m.in. Częstochowy, Olsztyna, Piły. Razem przed tym spotkaniem kadrowicze krótko trenowali. Nasz zespół przygotowuje się do mistrzostw Europy juniorów w Gdyni, a ekipa czeska do kwalifikacji do tego czempionatu - powiedział szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.
Polacy wystąpili w składzie: Janusz, Muzaj, Superlak, Grzechnik, Urbanowicz, Wiese, Luks (libero) oraz Zugaj, Stolc, Bednorz, Bołądź, Kamiński.
MVP: Łukasz Zugaj
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.