Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-09-21 21:17:04 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: inf. własna

ME mężczyzn: Błyskawiczny awans do ćwierćfinału

Fot.: Anna Jabłczyk

Błyskawicznie awansowali dziś Polacy do ćwierćfinału europejskiego czempionatu. Hiszpanie stawili opór tylko w pierwszej partii. Dwie kolejne pewnie wygrali biało-czerwoni. W trzeciej partii trener Heynen mógł sobie pozwolić na dokonanie roszad w ekipie tak, by każdy z jego podopiecznych dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu. Kolejnym rywalem na drodze do medalu będzie reprezentacja Niemiec. Walka o półfinał będzie miała miejsce w poniedziałek.

Walka o ćwierćfinał rozpoczyna się od zepsutej zagrywki w wykonaniu Hiszpanów (1:0). Do gry od początku włącza się Muzaj. Po obu stronach siatki pojawiają się błędy własne (3:1). Kontrę wykorzystuje polski atakujący nie dając rywalom szans na odrobienie strat (5:2). Blokiem zatrzymany zostaje Bieniek, ale nie myli się w kolejnej akcji (8:5). Na prawym skrzydle swoimi umiejętnościami popisuje się Kubiak, po czym długą wymianę skutecznie na swoją korzyść kończą Hiszpanie (9:7). Błędy popełniają Polacy, ale i rywale nie są nieomylni (11:8). Na szczęście dla polskiej ekipy w ataku myli się Villena (12:9). Przy stanie 13:9 o czas dla swoich podopiecznych prosi trener Benitez. Na blok nabija się Kubiak, a w kolejnej akcji posyła piłkę w aut i różnice punktowe topnieją do dwóch oczek (14:12). Obie drużyny psują swojej zagrywki (16:14). Znakomitym zagraniem popisuje się Leon, nie dając Hiszpanom szans na obronę tego ataku. Małymi kroczkami polska ekipa zmierza do zapisania tej partii na swoją korzyść (21:17). Pierwsza piłka setowa dla biało-czerwonych przychodzi wraz z punktową zagrywką Leona (24:18). Partię wieńczy błąd rywali (25:18).

Do ucieczki punktowej Hiszpanów w drugiej partii nie doprowadza Leon (2:2). Błędy popełniają rywale i oczko więcej mają Polacy (4:3). Dobrze spisuje się Muzaj i o przerwę zmuszony jest poprosić trener rywali (8:3). Ze środka drugiej linii punktuje Leon (9:3). Błędy mnożą się po polskiej stronie siatki (10:7). Przechodzącą piłkę wykorzystuje Bieniek i pomiędzy drużynami jest już siedem oczek różnicy i o kolejny czas prosi trener Benitez (15:8). Dobre akcje Hiszpanów przeplatane są ich błędami własnymi co nie pozwala na prowadzenie równorzędnej walki (16:10). Kontry wykorzystują Polacy i pewnie zmierzają do wygrania kolejnej partii (20:11). Piłka setowa przychodzi wraz z kolejną udaną zagrywką w wykonaniu Leona (24:12). Do trzeciej partii doprowadza Leon atakiem ze środka siatki (25:13).

Od mocnego otwarcia Polaków rozpoczyna się rywalizacja w trzecim secie (3:0). W polu serwisowym punktuje Bieniek (4:0). Mylą się Hiszpanie i ich sytuacja w tym spotkaniu pogarsza się z akcji na akcję (6:1). Przy stanie 8:2 o czas dla swoich podopiecznych zmuszony jest poprosić trener Benitez. Hiszpanie nie dają sobie szans na odrobienie start poprzez popełniane przez siebie błędy (10:4). Nie zawodzi Maciej Muzaj i dokłada kolejne oczko na konto polskiej ekipy (14:7). Znakomicie funkcjonuje polski blok, co znacznie utrudnia grę rywalom (16:7). Już chyba nawet katastrofa nie odbierze Polakom pewnego awansu do ćwierćfinału (19:10). Ze środka siatki punktuje Kłos, ba co szybką odpowiedź daje Fernandez (20:12). W końcówce spotkania stara się jeszcze zaistnieć sędzia dzisiejszego spotkania, który nadużywa gwizdka (22:12). Piłka meczowa dla polskiej ekipy na wagę awansu do ćwierćfinału europejskiego czempionatu przychodzi wraz ze skutecznym atakiem Konarskiego (24:16). Mecz wieńczy Śliwka (25:16).


Polska – Hiszpania 3:0 (25:18, 25:13, 25:16)

Składy zespołów:

Polska: Drzyzga, Muzaj, Kubiak, Leon, Bieniek, Nowakowski, Zatorski (L) oraz Wojtaszek (L), Konarski, Komenda, Kłos, Szalpuk, Śliwka, Kochanowski;

Hiszpania: Trinidad, Rodriguez Perez, Villena, Fornes, Fernandez Vallcarcel, J. Gonzalez, Gamiz (L) oraz Colito, De Amo;

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane