Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet | 2021-08-23 21:34:34 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: pzps.pl

ME K: Czwarte zwycięstwo Polek

Fot. pzps.pl/ Piotr Sumara

W czwartym meczu grupowym nasze siatkarki nie miały problemów z pokonaniem Hiszpanii. Trener Jacek Nawrocki dał szansę gry siatkarkom, które do tej pory rzadziej lub w ogóle nie grały w turnieju.

Polki przystąpiły do meczu po dniu przerwy, poświęconym na odnowę biologiczną i odpoczynek. Hiszpanki po pięciosetowym, trwającym ponad dwie godziny wygranym meczu z Grecją. Malwina Smarzek atakiem zza trzech metrów zdobyła pierwszy punkt meczu. Stremowane Hiszpanki popełniały błędy w ataku i przyjęciu, a nasze siatkarki grały rozluźnione. Po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej było 7:3, a po kontrze i bloku Malwiny Smarzek 15:8. Przy wyniku 18:9 za Zuzannę Górecką na boisko weszła Martyna Czyrniańska. Młoda przyjmująca zdobyła swój pierwszy punkt w mistrzostwach atakiem z lewego skrzydła na 20:10. Seta tak jak rozpoczęła tak i zakończyła atakiem z drugiej linii Malwina Smarzek. Nasza atakująca równie udanie rozpoczęła kolejną partię prowadząc swoje koleżanki do prowadzenia 6:1. Polki utrzymywały koncentrację, dobrze środkiem grała Katarzyna Wenerska, skutecznie spisywał się blok. Trener Jacek Nawrocki stopniowo wprowadzał zawodniczki rezerwowe. Hiszpanki były momentami bezradne, więc nasze siatkarki nie miały problemów z wygraniem drugiej partii. Ostatni set był popisem skuteczności gry naszych siatkarek w każdym elemencie. Po niecałych 75 minutach gry było po wszystkim.


Polska – Hiszpania 3:0 (25:15, 25:15, 25:8)

Polska: Malwina Smarzek, Katarzyna Wenerska, Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Martyna Łukasik, Zuzanna Górecka, Klaudia Alagierska, Maria Stenzel (L) oraz Monika Jagła (L), Julia Nowicka, Martyna Grajber, Martyna Czyrniańska, Marta Pol, Monika Fedusio;

Hiszpania: Raquel Montoro, Lucrecia Castellano, Maria Segura Palleres, Ana Escamilla, Lucia Varela Gomez, Maria Alejandra Alvarez, Alba Sanchez (L) oraz Denia Bravo Culebra, Villanue Rodriguez, Carolina Camino Fernandez, Carmen Unzue.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane