Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet | 2017-09-25 11:57:26 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: lsk.plps.pl

Martyna Grajber: nie zagrałyśmy naszej siatkówki

Fot.: CEV

Polska przegrała z Azerbejdżanem 0:3 w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. – Nie zagrałyśmy naszej siatkówki – powiedziała Martyna Grajber, przyjmująca biało-czerwonych. W poniedziałek rozstrzygnie się z kim Polki zmierzą się w fazie play off turnieju.

Podopieczne Jacka Nawrockiego zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy zakończyły porażką z gospodyniami turnieju. Dwie pierwsze partie nie były dobre w wykonaniu polskiego zespołu. Dopiero w trzecim secie nasze zawodniczki nawiązały równorzędną walkę z Azerkami. Niestety wyrównaną końcówkę na swoją korzyść przechyliły siatkarki z Azerbejdżanu.

- W tych dwóch pierwszych nie grałyśmy naszej siatkówki. Dopiero Malwina Smarzek nas pociągnęła do lepszej gry. Jak zaczęłyśmy już trochę inaczej grać w trzecim secie, gdzie każda coś od siebie dołożyła, to jak widać wynik był na styku, ale sędziowie zdecydowali, że wygrał Azerbejdżan. Myślę, że gdyby ten ostatni punkt był inaczej rozstrzygnięty, to one już byłyby pod presją. Cały czas trener z boku je uspokajał, bo widział też, że się gotują. I myślę, że wynik był otwarty[/b] – powiedziała Martyna Grajber.

Szkoleniowiec polskiego zespołu nie ukrywał, że w dwóch pierwszych setach jego podopieczne nie miały większych szans z przeciwniczkami. Za to nie wykorzystały swoich szans w trzeciej partii.

[i]- Do pierwszej przerwy nasza grała nie wyglądało źle. Natomiast później nie potrafiliśmy zatrzymać ani Rahimowej, ani Mammadowej. Nieźle grała także Poznyakowa. Aby mieć kontakt z taką drużyną jak Azerbejdżan trzeba grać na dużym ryzyku w zagrywce i trochę jak szalony w ataku. Nasze zawodniczki nie mają częstych okazji grać przeciwko takiej zagrywce jaka była w drugim secie, gdzie piłka po zagrywce z wyskoku osiągała ponad 100 km/h
– podkreślił Jacek Nawrocki.

I dodał na koniec - To oddaje obraz tego meczu. Mieliśmy okazję w trzecim secie. Niestety tam tej fantazji i wariactwa zabrakło. Zagraliśmy parę standardowych piłek. Nie udało się skończyć, stąd też taki wynik.

W poniedziałek zostaną rozegrane ostatnie mecze fazy grupowej, po której rozstrzygnie się, z którym zespołem reprezentacja Polski powalczy w barażu o ćwierćfinał mistrzostw Europy.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane