Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet | 2016-10-05 12:49:33 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Joanna Wołosz: Praca zaczyna przynosić efekty

Fot.: FIVB

- Ogromny wysiłek jaki został włożony w tym roku na treningach zaczął przynosić efekty – mówi kapitan reprezentacji Joanna Wołosz, która niebawem rozpocznie ze swoim klubem Chemikiem Police grę w ORLEN Lidze.

Nasze kadrowiczki wróciły już do klubów, w których kończą się przygotowania do sezonu ORLEN Ligi. Kapitan reprezentacji Joanna Wołosz oraz Malwina Smarzek i Aleksandra Krzos od kilku dni trenują już z mistrzem kraju Chemikiem Police.

Przypomnijmy, że 25 września reprezentacja Polski, zwycięstwem nad Węgrami 3:0, efektownie zakończyła w Bielsku-Białej udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Biało-czerwone odniosły w sześciu meczach sześć zwycięstw.

- Od naszego trenera klubowego Jakuba Głuszaka kadrowiczki otrzymały kilka dni wolnego – mówiła Joanna Wołosz. – Ten czas był bardzo potrzebny na odpoczynek. Teraz przed nami długi sezon ligowy. Jestem przekonana, że dobra passa z meczów sparingowych będzie kontynuowana w ORLEN Lidze.

Reprezentacja kobiet w 2016 roku wywalczyła awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy i w II dywizji World Grand Prix zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z Dominikaną 2:3.

- Możemy być chyba zadowolone z tych wyników, choć na pewno szkoda tego spotkania z Dominikaną. Prowadziłyśmy 2:0. Na pewno zabrakło doświadczenia – powiedziała Joanna Wołosz.

Kapitan reprezentacji dodała, że „ten zespół ciągle się uczy m.in. gry pod presją i w stresie, co było widać na turnieju w Bielsku-Białej.”

- Ogromny wysiłek jaki został włożony w tym roku na treningach zaczął przynosić efekty – podkreśla Joanna Wołosz. – Znakomicie współpracuje z trenerem Jackiem Nawrockim. Jest to świetny fachowiec i przede wszystkim dobry człowiek, a jego pasją jest siatkówka. Można z nim o wszystkim porozmawiać.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Europy kobiet w 2017 roku rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Poza gospodyniami awans mają zapewniony najlepsze zespoły poprzedniego czempionatu – Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy.

Turnieje kwalifikacyjne do ME wygrały zespoły Włoch (grupa A), Belgii, (B), Polski (C), Chorwacji (D), Bułgarii (E) i Białoruś (F).

Dziś poznamy kolejnego finalistę. W Popradzie rozegrany zostanie rewanżowy mecz Słowacja - Czechy (pierwsze spotkanie 0:3, początek 17.00).

Na 7 października zaplanowano mecz Hiszpania – Ukraina (3:2), a dwa dni później Węgry – Rumunia (0:3).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane