Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet | 2016-09-26 18:31:13 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Agnieszka Kąkolewska: Trzeba szykować się do kolejnych wyzwań

Fot.: FIVB

Środkowa Agnieszka Kąkolewska była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek reprezentacji Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy 2017 w Bielsku-Białej. Zawodniczka Impelu Wrocław przyznała, że jest zadowolona z sezonu reprezentacyjnego i już czeka na kolejne wyzwania.

Bez względu na wynik spotkania z Węgrami, Polki były pewne tego, że z Bielska-Białej wyjadą z kwalifikacją do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, a Węgierki zagrają w barażach. Mimo tego Polkom nie zabrakło motywacji, aby zakończyć turniej kwalifikacyjny wysokim zwycięstwem. – Bardzo cieszymy się z tej ostatniej wygranej, bo w dobrym stylu przypieczętowałyśmy awans na mistrzostwa na czym nam zależało. Cieszy również to, że w takim meczu, który nie wymagał od nas wielkiej koncentracji potrafiłyśmy się zmotywować i myślę, że na luzie zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie – podsumowała Agnieszka Kąkolewska.

Wywalczona w Polsce kwalifikacja do mistrzostw Europy oznacza dla zawodniczek trenera Nawrockiego koniec sezonu reprezentacyjnego, który nasza niespełna 22-letnia środkowa ocenia bardzo pozytywnie: – Jestem bardzo zadowolona po tym sezonie kadrowym, bo miałam dużo okazji do gry. Myślę, że zespół który w sumie dopiero się buduje miał szansę się zgrywać, wiele dziewczyn otrzymało możliwość gry w kadrze i mam nadzieję, że to zaprocentuje, a nasza drużyna będzie się stale rozwijała i szła do przodu.

Koniec sezonu reprezentacyjnego, nie oznacza oczywiście długiego odpoczynku dla siatkarki Impelu Wrocław. – Teraz będę miała dwa wolnego i wracamy do klubu. Zaraz zaczynają się turnieje towarzyskie poprzedzające rozpoczęciem sezonu i wiadomo sam sezon również zbliża się nieubłaganie i trzeba się szykować do kolejnych wyzwań – powiedziała Kąkolewska

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane