Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet | 2016-09-26 09:27:12 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Joanna Wołosz: Taki był nasz cel i obowiązek

Fot.: FIVB

Znamy trzynaście zespołów, które zagrają w przyszłorocznych mistrzostwach Europy w Azerbejdżanie i Gruzji. Stawkę uzupełnią trzej zwycięzcy baraży.

W gronie uczestników będzie reprezentacja Polski, która bez porażki ukończyła kwalifikacje, wygrawając turnieje na Węgrzech i w Bielsku-Białej. - W sześciu meczach odniosłyśmy sześć zwycięstw więc lepiej być nie mogło - powiedziała po spotkaniu kapitan polskiego zespołu Joanna Wołosz. - Wywalczenie awansu było naszym planem oraz obowiązkiem.

Zdaniem Joanny Wołosz reprezentacja zagrała dobrze kwalifikacje. - No może poza sobotnim meczem z Finlandią (3:1 dla Polski - red.). Nie możemy być zadowolone z naszej gry, ale w końcu liczy się zwycięstwo - dodała. - W meczu z Węgierkami grałyśmy na luzie i wygraną chciałyśmy się pożegnać z tym miejscem, gdzie wszystko było tak dobrze zorganizowane, a ja mam miłe wspomnienia z tym miastem. Kiedyś grałam w bielskim klubie.

Mistrzostwa Europy kobiet w 2017 roku rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Poza gospodyniami awans mają zapewniony najlepsze zespoły poprzedniego czempionatu – Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy.

Turnieje kwalifikacyjne wygrały zespoły Włoch (grupa A), Belgii, (B), Polski (C), Chorwacji (D), Bułgarii (E) i Białoruś (F). Poza tą ostatnią drużyną (pięć zwycięstw i jedna porażka) pozostałe zespoły ukończyły rywalizację bez przegranych

W barażach na początku października zagrają Czechy ze Słowacją, Ukraina z Hiszpanią oraz Rumunia z Węgrami. Zwycięzcy uzupełnią stawkę finalistek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane