Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy kobiet

Mistrzostwa Europy kobiet | 2016-09-20 16:27:03 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Kwalifikacje do ME Kobiet 2017: kadra Polski przygotowuje się w Szczyrku

Fot.: FIVB

Polska z trzema zwycięstwami prowadzi w grupie C kwalifikacji do mistrzostw Europy siatkarek w 2017 roku. Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej odbędzie się turniej rewanżowy.

Reprezentacja Polski po zwycięstwach w grupie C nad Finlandią i Estonią po 3:0 oraz Węgrami 3:1 jest blisko awansu do finałowego turnieju mistrzostw Europy w 2017 roku. Od piątku do niedzieli w Bielsku-Białej cztery wymienione zespoły zagrają w rewanżu.

Polskie siatkarki wróciły do kraju w poniedziałek. Tego dnia miały odnowę. Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku były na pierwszym treningu. Do „14”, która grała na Węgrzech dołączyły przyjmująca Natalia Kurnikowska i środkowa Małgorzata Jasek.

- Zdobycie w pierwszym turnieju kompletu punktów nie może wywoływać hura optymizmu – powiedział trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki. – W Bielsku-Białej trzeba wygrać wszystkie mecze. Nasze najgroźniejsze rywalki Węgierki zrobią wszystko, żeby pokonać Finlandię i Estonię. Z pewnością mecz ostatni będzie decydował, kto uzyska bezpośredni awans.

W turnieju na Węgrzech Polska wygrała z gospodyniami 3:1, przegrywając pierwszego seta 23:25. – Nasze rywalki narzuciły sobie presję, którą wykorzystaliśmy. Na pewno jest to zespół doświadczony. Ma w składzie zawodniczki grające w lidze włoskiej. Siła ataku opiera się na Dorze Horvath, Ricie Liliom, Edinie Dobi – podsumował trener Nawrocki. Dodajmy, że w meczu z Polską wymieniona trójka zawodniczek zdobyła 31 punktów.

Poza podopiecznymi trenera Jacka Nawrockiego po pierwszych turniejach kwalifikacyjnych w tabelach swoich grup prowadzą: Włochy (A), Belgia (B), Chorwacja (D), Bułgaria (E) i Białoruś (F).

Mistrzostwa Europy kobiet w 2017 roku rozegrane zostaną w Azerbejdżanie i Gruzji. Poza gospodyniami awans mają zapewniony najlepsze zespoły poprzedniego czempionatu – Rosja, Holandia, Serbia, Turcja i Niemcy.

Program turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy:

23 września, piątek:
17.30: Finlandia – Węgry
20.00: Polska – Estonia

24 września, sobota:
15.00: Węgry – Estonia
17.30: Polska – Finlandia

25 września, niedziela:
17.30: Estonia – Finlandia
20.00: Polska – Węgry

Awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy wywalczą zwycięzcy sześciu grup. Drużyny z drugich miejsc uzyskają prawo gry w barażu (2 i 9 października).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane