Mistrzostwa Europy kobiet | 2011-09-23 20:18:31 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: inf. własna/cev.lu
Na inaugurację mistrzostw Europy w grupie B rozgrywanej we włoskiej Monzy, Turczynki w czterech setach pokonały zawodniczki Azerbejdżanu. Wśród najlepiej punktujących znalazły się w zwycięskiej drużynie Neriman Ozsoy zdobywając 22 punkty. Po stronie Azerek brylowała Natalya Mammadova, zapisując na koncie swojej drużyny 24 "oczka".
W spotkaniu inaugurującym rozgrywki mistrzostw Europy grupy B, zawodniczki Marco Motty w czterech setach pokonały dobrze tego dnia dysponowane Azerki. Podopieczne trenera Faiga Garayeva tylko w pierwszej partii stawiły czoła utytułowanym rywalkom. Wśród najlepiej punktujących zawodniczek reprezentacji Turcji należy wymienić Nermian Ozsoy, która zapisała na koncie swojej drużyny 22 "oczka". Kolejne 20 punktów zdobyła Sonsirma Kirdar. Z kolei po stronie Azerek to Natalya Mammadova wiodła prym jeśli chodzi o ilość zdobytych punktów - 24 "oczka". Swoją rodaczkę wspierała Polina Rahimova, która wywalczyła dla reprezentacji Azerbejdżanu 23 punkty.
Turcja - Azerbejdżan 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:29)
Składy drużyn:
Turcja:Uslupehlivan, Toksoy, Cemberci Kirdar, Sonsirma Kirdar, Ozsoy, Erdem, Kuzubasioglu (L) oraz Darenl, Karakoyun;
Azerbejdżan: Kovalenko, Parkhomenko O., Aliyeva, Mammadova, Rahimova, Parkhomenko A., Korotenko (L) oraz Kiselyova, Mammadyarova;
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.