Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2018-10-09 16:42:31 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Inauguracja sezonu zakończona zwycięstwem IBB Polonii Londyn

Fot.: Piotr Wolankiewicz

IBB Polonia Londyn rozpoczęła sezon 2018/19 na Wyspach Brytyjskich. W meczu o Puchar Anglii zespół trenera Simona Luftusa pokonał stołeczny ULU 3:0 (25:9, 25:13, 25:20). Przygotowania do sezonu oraz pierwszy występ na brytyjskich parkietach ocenił szkoleniowiec IBB Polonii.

Jak wyglądały przygotowania do rozpoczętego w sobotę sezonu?

- Przedsezonowe treningi raczej możemy zaliczyć do udanych. Zawodnicy starali się i ciągle starają zrozumieć moje pomysły i filozofię grania oraz stosować się do nich. Budowa drużyny zajmuje trochę czasu, ale siatkarze zdają się podążać za moją koncepcją. Dlatego jestem zadowolony z przebiegu tego okresu. Jedynie mogliśmy rozegrać więcej sparingów.

Drużyna w okresie przygotowawczym rozegrała towarzyskie spotkania w Belgii. Jak IBB Polonia prezentowała się na tle rywali?

- Belgijska i holenderska liga są na naprawdę wysokim poziomie. Nasz wyjazd na te towarzyskie spotkania był perfekcyjną okazją do pokazania drużynie, jakie wymagania należy spełnić, aby grać świetną siatkówkę. Na tle przeciwników wypadliśmy całkiem nieźle, jednak każdy miał świadomość, że przed nami jeszcze długa droga, aby móc wygrać z drużynami na takim poziomie sportowym.

W sobotę zainaugurowaliście sezon. Pierwszy mecz przyniósł pierwsze wysokie zwycięstwo – oznacza to, że klub jest już w pełni przygotowany do rozgrywek?

- Racja, to była wysoka wygrana. Dorze weszliśmy w spotkanie, ale nasza intensywność gry spadła po pierwszym secie, a wprowadzane zmiany nie pomagały utrzymać przyjętego pierwotnie rytmu. Myślę jednak, że sobotni występ nie odzwierciedla dokładnie poziomu z jakim przyjdzie zmierzyć się nam na ligowych parkietach. Zapowiada się wymagający sezon, gdyż format ligi od tego sezonu zmienił się i każda strata meczu może wiele kosztować. Na treningach musimy pracować, aby z każdym kolejnym spotkaniem wypadać lepiej. Dlatego przez najbliższe dwa tygodnie skupimy się, aby przed meczem z Richmond Dockland poprawić błędy, które wystąpiły w sobotę.

*więcej na pzps.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane