Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2018-05-23 18:53:04 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: VfB Friedrichshafen / inf. własna

Steuerwald zostaje, Kevorken odchodzi

Fot.: CEV

Libero Markus Steuerwald pozostaje wierny VfB Friedrichshafen także na kolejny sezon. 29-latek podpisał kontrakt z drużyną na kolejny sezon i po swoim powrocie z Francji spędzi swój trzeci sezon w VfB. Z kolei Scott Kevorken opuszcza drużynę. Amerykański środkowy zmienia drużynę na Mistrza Francji, Tours VB.

To, że Markus Steuerwald jest wiernym siatkarzem było wiadome jeszcze przed przedłużeniem kontraktu. Pierwsze swoje występy w VfB Steuerwald zanotował w latach 2006-2010, czyli zanim powrócił z Paryża w 2016 roku do rekordowego zdobywcy Pucharu Niemiec.

Dla 29-latka VfB jest niczym sprawa sercowa. – Po prostu sprawia mi to przyjemność – opowiada Steuerwald o pracy w Friedrichshafen. – Uważam, że to osiągnęliśmy tutaj, jest świetnym wynikiem i z chęcią podążymy tą samą drogą także w kolejnych latach.

Klub swoje osiągnięcia wywalczył nie tylko dla publiczności, ale także dla miasta. – Ludzie tutaj są tacy mili i dobrze nas przyjęli – mówi Steuerwald. Nie ma na myśli tylko siebie, ale i swoją żonę i małą córeczkę. – Dobrze nam się tutaj żyje i czujemy się tutaj bardzo dobrze.

Także trener Vital Heynen cieszy się, że Steuerwald pozostaje wierny klubowi. 159-krotny reprezentant Niemiec wygrał nie tylko Ligę Mistrzów w 2007 roku, lecz w minionym sezonie był filarem drużyny, a jego spektakularne akcje w obronie były gwarancją dobrego sezonu ekipy Heynena. – Markus jest ważnym zawodnikiem dla naszego zespołu. To, że zostaje z nami, dobrze nam zrobi – mówi Heynen.

Z kolei Scott Kevorken opuszcza VfB Friedrichshafen. Amerykański środkowy w kolejnym sezonie zagra w Mistrzu Francji, Tours VB. – Scott mało pojawiał się na boisku – mówi Heynen o zmianie klubu przez Kevorkena, którego również chwali za jego postawę. – Uważam, że zmiana klubu na Mistrza Francji jest dobrym krokiem dla niego.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane