Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2017-07-14 22:25:44 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: volleyball.de / inf. własna

Karuzela transferowa: Philipp Collin przechodzi do VfB Friedrichshafen

Fot.: CEV

VfB Friedrichshafen podpisało kontrakt z wartościowym zawodnikiem na pozycji środkowego. 26-letni Philipp Collin w najbliższym sezonie będzie reprezentować barwy klubu znad Jeziora Bodeńskiego. Do niemieckiej ekipy trafił z Tours VB, tryumfatora Pucharu CEV. Collin, który w tym momencie próbuje swoich sił w Smart Beach Tour, na początku września dołączy do przygotowań do sezonu.

Philipp Collin jest kolejnym z siatkarzy z reprezentacji, który dołączy do drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena. 26-letni zawodnik został powołany do kadry w 2012 roku, kiedy Collin grał z zespołem z Drezna po awansie do pierwszej ligi. Dziś jako trener klubowy zapewnił sobie dalszą współpracę z mierzącym 205cm zawodnikiem z Neubrandenburgi. – Byłem z nim w kontakcie. Philipp jest jednym z niewielu kompletnych środkowych. Nie było ciężko odgadnąć, że znów będziemy razem pracować – mówi Heynen.

Jak zdobyć tytuł – Collin wie. W końcu w tym roku wygrał Puchar CEV z drużyną, której barw bronił przez trzy lata, i spełnił swoje marzenie. Mimo to Collin zdecydował się wrócić do Niemiec i przejść do klubu, który już w poprzednim roku był dla niego wymarzonym pracodawcą. – Moje trzy lata we Francji były dobre, aby dojrzeć jako zawodnik i człowiek. Teraz jestem gotowy, aby wrócić do Niemiec – dodaje zawodnik.

Takie słowa z ust zawodników padają coraz częściej. U Collina mają one nieco większe znaczenie. W 2014 roku Collin był zawieszony. Trzykrotnie zapomniał udzielić informacji o swoim pobycie urzędnikom zajmującym się kontrolą antydopingową. Urzędnicy nie mogli zastać go w domu, Collin nie zażywał środków dopingujących, był „zakręcony”, jak sam mówi. Ten rozdział jest już dla niego zamknięty. – Nie dlatego, że jest mi przykro. Tylko dlatego, że było to zbyt dawno temu, aby teraz rozpaczać z tego powodu – wyjaśnia środkowy.

Vital Heynen opisuje Collina jako „szczególny charakter, który pomoże drużynie także poza boiskiem”. Wie także, że Collin ma w sobie jeszcze „duży potencjał”. Dokładnie to najprawdopodobniej „Phipsi” uczyni przy zwycięstwie w pucharze i superpucharze – jeszcze bardziej się rozwinie z „zawodnikami i trenerem, których dobrze znam”.

Collin, który aktualnie jest w drodze na niemiecki Beachtour, opisuje siebie jako spokojnego człowieka, który rozładowuje swoje emocje w sporcie. Barczysty mężczyzna ma zły humor tylko rano i po „głupich porażkach”. Poza zwycięstwem w Pucharze CEV Philipp Collin zgarnął we Francji puchar oraz mistrzostwo. W jego zbiorach brakuje niemieckich tytułów. Rok 2018 byłby do tego idealnym czasem.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane