Ligi zagraniczne | 2008-09-20 14:58:45 | Nadesłał: Agnieszka Mrozewska | Źrodlo: reprezentacja.net
Cierpię na dyskopatię, czyli szeroko pojęte schorzenie krążka międzykręgowego. Mam zwężenie kręgów, które spowodowało, że dysk wychodzi na zewnątrz, uciska na nerwy, a wtedy czuję ogromny ból w dolnych częściach, w okolicy pośladków. Kto tego nie doznał, nigdy nie zrozumie, jaki to jest ból.
Mówiło się już nawet o pana operacji.
- Większość dolegliwości spowodowanych dyskopatią kwalifikuje się do leczenia nieoperacyjnego. U mnie też operacji nie będzie. Na kręgosłup zapobiegawczo takich zabiegów się nie robi. Aktualnie jestem po 20 dniach rehabilitacji i czuję się dużo lepiej. Miałem kilka konsultacji we Włoszech. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli dysk, który się u mnie wysuwa, po rehabilitacji odpowiednio stwardnieje, skostnieje, to wtedy powinno być dobrze. Z dyskiem mają kłopoty nawet ci, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego, może wyskoczyć przy raptownym ruchu, podnoszeniu czegoś ciężkiego, tak to już jest.
Jak wygląda Pana rehabilitacja?
- Raz w tygodniu chodzę na basen, mam różne zabiegi, na siłowni ćwiczę bez większych obciążeń, wykonuję ćwiczenia na posturę, rozciągające, brzuszki. Dopiero w tym tygodniu zacząłem zabawę z piłką, ale bez skakania.
Kiedy można się spodziewać pana na parkiecie?
- Trener chciałby już, ale o tym zdecydują lekarze, terapeuci, nic na siłę i nic za szybko. Poza tym ja od igrzysk nic do tej pory nie robiłem, potrzeba czasu, aby dojść do dobrej dyspozycji. Sezon w Serie A zaczynamy w następny weekend. W meczu o Superpuchar z Maceratą raczej nie zagram, ale do Florencji jadę, nigdy nic nie wiadomo.
Jaki cel na najbliższy sezon ma mistrz Włoch?
- Nikt nam nie stawia konkretnych wyników do zrobienia, ale my doskonale wiemy, że poniżej pewnego poziomu zejść nam nie wypada. Myślę, że oczekuje się od nas finału i dobrego występu w Lidze Mistrzów. My sami też tego od siebie wymagamy. Ale tak sobie teraz pomyślałem, zaczyna się mój trzeci sezon w Italii, w zespole Itasu, jak to szybko zleciało ...
Rozmawiała Małgorzata Gotowiec - więcej w serwisie Reprezentacja.net
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.