Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2008-09-20 14:58:45 | Nadesłał: Agnieszka Mrozewska | Źrodlo: reprezentacja.net

Czuję się lepiej, operacji nie będzie

Fot. Grzegorz Grabowski

Cierpię na dyskopatię, czyli szeroko pojęte schorzenie krążka międzykręgowego. Mam zwężenie kręgów, które spowodowało, że dysk wychodzi na zewnątrz, uciska na nerwy, a wtedy czuję ogromny ból w dolnych częściach, w okolicy pośladków. Kto tego nie doznał, nigdy nie zrozumie, jaki to jest ból.

Mówiło się już nawet o pana operacji.

- Większość dolegliwości spowodowanych dyskopatią kwalifikuje się do leczenia nieoperacyjnego. U mnie też operacji nie będzie. Na kręgosłup zapobiegawczo takich zabiegów się nie robi. Aktualnie jestem po 20 dniach rehabilitacji i czuję się dużo lepiej. Miałem kilka konsultacji we Włoszech. We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jeśli dysk, który się u mnie wysuwa, po rehabilitacji odpowiednio stwardnieje, skostnieje, to wtedy powinno być dobrze. Z dyskiem mają kłopoty nawet ci, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego, może wyskoczyć przy raptownym ruchu, podnoszeniu czegoś ciężkiego, tak to już jest.

Jak wygląda Pana rehabilitacja?

- Raz w tygodniu chodzę na basen, mam różne zabiegi, na siłowni ćwiczę bez większych obciążeń, wykonuję ćwiczenia na posturę, rozciągające, brzuszki. Dopiero w tym tygodniu zacząłem zabawę z piłką, ale bez skakania.

Kiedy można się spodziewać pana na parkiecie?

- Trener chciałby już, ale o tym zdecydują lekarze, terapeuci, nic na siłę i nic za szybko. Poza tym ja od igrzysk nic do tej pory nie robiłem, potrzeba czasu, aby dojść do dobrej dyspozycji. Sezon w Serie A zaczynamy w następny weekend. W meczu o Superpuchar z Maceratą raczej nie zagram, ale do Florencji jadę, nigdy nic nie wiadomo.

Jaki cel na najbliższy sezon ma mistrz Włoch?

- Nikt nam nie stawia konkretnych wyników do zrobienia, ale my doskonale wiemy, że poniżej pewnego poziomu zejść nam nie wypada. Myślę, że oczekuje się od nas finału i dobrego występu w Lidze Mistrzów. My sami też tego od siebie wymagamy. Ale tak sobie teraz pomyślałem, zaczyna się mój trzeci sezon w Italii, w zespole Itasu, jak to szybko zleciało ...


Rozmawiała Małgorzata Gotowiec - więcej w serwisie Reprezentacja.net

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane