Ligi zagraniczne | 2008-09-19 16:43:49 | Nadesłał: Karolina Burda | Źrodlo: skowronska.pl
W środę wieczorem siatkarki Scavolini Pesaro rozegrały pierwsze w tym sezonie spotkania kontrolne, pokonując Lines Cesena 3:2. Pierwszy występ w barwach "Kolibrów" zanotowały Katarzyna Skowrońska-Dolata i Manuela Di Crescendo.
Spotkanie pomiędzy dwoma drużynami występującymi w Seria A1 zostało rozegrane w Montechiari, gdzie swoje ligowe mecze rozgrywać będzie Scavolini Pesaro. Siatkarki mistrza Włoch, pomimo iż wystąpiły aż bez czterech swoich podstawowych zawodniczek, zdołały pokonać beniaminka, w barwy którego reprezentuje między innymi polska rozgrywająca Anna Świderek 3:2 (25:18, 19:25, 25:20, 24:26, 17:15). We wczorajszym pojedynku najskuteczniejsza na boisku była Katarzyna Skowrońska-Dolata, która zdobyła dla swojego zespołu 23 punkty. Polska atakująca tworzyła zgrany duet z grającą na lewym skrzydle Argentynką Caroliną Costagrande (18 pkt.).
"Jestem zadowolony z tego jak w tym meczu zagrały moje zawodniczki" - mówił drugi trener Scavolini - Angelo Vercesi. "Dziewczyny podeszły do tego meczu z dużym zacięciem, popełniały mało błędów i przede wszystkim dobrze broniły. Zawodniczki są w okresie ciężkiej siłowni i trudno im jeszcze błyszczeć ale to ciągle przed nami. Jestem bardzo zadowolony z dwóch debiutantek - Di Crescendo i Skowrońskiej, które bardo szybko zadomowiły się w drużynie".
Siatkarki Scavolini czeka teraz pracowity tydzień, a już we wtorek długa podróż do Brazylii, gdzie uczestniczyć będą w corocznym turnieju Salonpas Cup. W Mediolanie do drużyny dołączą wracające z Omska reprezentantki Włoch (Martina Guiggi, Franesca Feretti, Ilaria Garzaro) oraz Christiane Furst (Niemcy). Na miejscu, w Sao Paulo oczekiwać na zespól będą już złoci medaliści olimpijscy - Jauqline oraz trener Ze Roberto.
Scavolini Pesaro w turnieju Salonpas Cup (27 września - 5 października) zmierzy się z trzema zespołami ligi brazylijskiej (Rexona-Ades, Finasa/Osasco, Pinheiros/Mackenzie), portugalskim Kinder Voleibol oraz drużyną z Dominikany - C.D.C. Maribor.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.