Ligi zagraniczne | 2014-11-04 07:29:16 | Nadesłał: Edwin Arturo Vega Aquino | Źrodlo: inf. własna
Były siatkarz Jastrzębskiego Węgla, Paweł Abramow zdecydował się zakończyć swoją siatkarską karierę. Ostatnim klubem, w którego barwach występował niezwykle utalentowany, 35-letni Rosjanin była Gubiernija Niżny Nowogród.
Paweł Abramow urodził się 23 kwietnia 1979 roku. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Moskwie. Polskim kibicom znany jest przede wszystkim z licznych występów w reprezentacji Rosji oraz z gry w Jastrzębskim Węglu. Razem z drużyną prowadzoną przez Roberto Santilliego, sięgnął w sezonie 2009/2010 po Puchar Polski. Abramow wybrany został najbardziej wartościowym siatkarzem finałów turnieju. Z Jastrzębskim Węglem wywalczył także tytuł wicemistrza Polski. Wśród reprezentacyjnych zdobyczy Rosjanina wymienić można m.in. brązowy medal na Olimpiadzie w Atenach.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.