Ligi zagraniczne | 2013-10-19 18:46:25 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna
Dwa sobotnie spotkania fińskiej Mestaruusliigi zakończyły się wygranymi gospodarzy, a jedno przyjezdnej ekipy. Zwycięstwa bez straty seta przed własną publicznością odniosły zespoły Tiikerit Kokkola i Sampo Pielavesi, natomiast udany mecz na wyjeździe rozegrali siatkarze z Savonlinna, którzy ograli KoVe 3-1.
Odnoszący kiedyś spore sukcesy gracze z Tampere wciąż nie mogą wrócić na właściwy tor. W dzisiejszym starciu podopieczni trenera Jussiego Heino byli wyraźnie słabsi od aktualnych mistrzów kraju i po zaledwie godzinie gry przegrali 0-3. Przez pierwsze dwie odsłony goście w ogóle nie potrafili nawiązać walki z rywalami. Gospodarze od początku dyktowali warunki gry i dzięki dobrej postawie w przyjęciu wyprowadzali skuteczne akcje i kontry. W trzecim secie przyjezdni zaprezentowali się minimalnie lepiej, jednak to wciąż było za mało na doskonale dysponowanych przeciwników.
Po stronie Tiikerit 18 punktów na swoim koncie zapisał Olli-Pekka Ojansivu (17 atakiem przy 68% skuteczności i 1 blokiem). Na słowa uznania zasłużył również Joe Klein, który sześć razy zatrzymał rywali skutecznym blokiem. Dla Isku 11 "oczek" zdobył Tuomas Tihinen (8 atakiem przy 47% skuteczności, 1 blokiem i 2 z zagrywki).
Tiikerit Kokkola - Rantaperkiön Isku Tampere 3:0 (25:16, 25:13, 25:20)
Tiikerit: Seppänen (9), Klein (11), Sauss (10), Olli (1), Ojansivu (18), Väisänen (6), Kerminen (libero) oraz Vuorinen (1), Mutka, Borichev (2);
Isku: Koivunen (1), Rantanen (1), Venno (8), Kauppinen (5), Sinkkonen (5), Tihinen (11), Mutka (libero) oraz Friberg, Härkönen.
____________________________________________________________________
Po porażce w Joensuu gracze Loimu jechali do Pielavesi z nadzieją, że w kolejnym meczu uda im się poprawić nie tylko swoje nastroje, ale także kibiców. Sztuka ta jednak się nie udała, bo także i w tym spotkaniu "pomarańczowi" nie zdołali ugrać nawet punktu. Od pierwszych akcji na parkiecie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy szybko wypracowali kilku punktową przewagę i bez problemów dowieźli ją do końca seta. Podobnie było w partii numer dwa, która okazała się być jednostronnym widowiskiem. Trochę więcej emocji miało miejsce w ostatniej odsłonie. Tym razem lepiej do gry wprowadzili się przyjezdni, którzy podczas time-out'u prowadzili 8:5. Po czasie role zaczęły się odwracać i ostatecznie również ten set padł łupem miejscowej ekipy Sampo.
Dla gospodarzy najwięcej punktów zanotowali Timo Leikas - 15 (13 atakiem przy 46% skuteczności, 1 blokiem i 1 z zagrywki) oraz Enderwin Herrera - 12 (7 atakiem przy 37% skuteczności, 3 blokiem i 2 z zagrywki). Po drugiej stronie siatki 12 "oczek" zdobył Cory Riecks (8 atakiem przy 44% skuteczności i 4 blokiem).
Sampo Pielavesi - Raision Loimu 3:0 (25:16, 25:17, 25:21)
Sampo: Herrera (12), Mäkitupa, Säisä (9), Väliaho (6), Seppänen (9), Leikas (15), Tolvanen (libero);
Loimu: Rumpunen (7), Sangrey (7), Borichev (3), Sihvonen (2), Koppanen (3), Sippola (3), Rajala (libero) oraz Peltonen, Kutinlahti (2), Riecks (12), Rantanen.
____________________________________________________________________
Najciekawszym spotkaniem sobotniego wieczoru okazało się być starcie w Vantaa. Przez półtorej godziny zespoły KoVe i Saimaa ambitnie walczyły o każdy punkt. Z zadania lepiej wywiązali się przyjezdni, którzy rozpoczęli mecz od wygranej 25:19. W kolejnym secie do głosu doszli miejscowi gracze, którzy błyskawicznie odskoczyli swoim rywalom na bezpieczny dystans i do końca partii nie oddali wypracowanej przewagi. Po przerwie role znowu się odwróciły i na boisku praktycznie istniała tylko ekipa z Savonlinna. Podopieczni trenera Guntisa Atarsa rozbili przeciwników 25:13 i objęli prowadzenie 2-1 w całym spotkaniu. Ostatni set, który jednocześnie był najbardziej zacięty, długo nie pozwalał wskazać faworyta do zwycięstwa. W samej końcówce na prowadzeniu 21:20 byli gospodarze, jednak chwilę później Saimaa wyprowadziła skuteczne kontry i ostatecznie triumfowała 25:23.
Najwięcej punktów dla KoVe zdobył Toni Kankaanpää - 19 (16 atakiem przy 57% skuteczności, 2 blokiem i 1 z zagrywki). W zwycięskiej ekipie 17 "oczek" atakiem zanotował Joni Mikkonen, a 20 Paul Sanderson (14 atakiem przy 61% skuteczności, 2 blokiem i 4 z zagrywki).
Korson Veto - Saimaa Volley 1:3 (19:25, 25:16, 13:25, 23:25)
KoVe: Nurminen (6), Laurila (1), Kajaala (3), Külaots (9), Kuosmanen (5), Kankaanpää (19), Pirinen (libero) oraz Vallin (2), Hedhili, Laakso (1), Kärkkäinen;
Saimaa: Ikonen (5), Sanderson (20), Mikkonen (17), Ferguson (9), Olerif (14), Juntura (4), Tarkiainen (libero) oraz Väisänen, Seppänen.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.