Ligi zagraniczne | 2012-04-12 21:10:02 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna
Zespół Sampo Pielavesi wykonał pierwszy krok w kierunku wywalczenia brązowego medalu. Podopieczni trenera Jukki Tuovinena po czterosetowym meczu pokonali Team Lakkapää 3-1. Drugie spotkanie odbędzie się 14 kwietnia.
Do wywalczenia brązowego medalu potrzebne są dwa wygrane spotkania. Po pierwszym meczu bliżej trzeciego miejsca są siatkarze z Pielavesi, którzy wygrali 3-1. Podopieczni Jukki Touvinena od samego początku kontrolowali przebieg gry i praktycznie tylko w trzecim secie pozwolili rywalom na przejęcie inicjatywy. Z dobrej strony nie po raz pierwszy pokazał się Luis Salgado, który zdobył dla swojego zespołu 19 punktów.
Kolejne spotkanie odbędzie się 14 kwietnia w Rovaniemi. W przypadku wygranej gospodarzy drużyny spotkają się w tym samym miejscu dzień później.
Sampo - Team Lakkapää 3:1 (25:18, 25:22, 14:25, 25:19)
Sampo: Riihimäki (2), Sammelvuo (18), Säisä (12), Väliaho (7), Salgado (19), Seppänen (8), Tolvanen (libero) oraz Sisso, Sairanen, Sivonen, Haaraniemi, Leikas (1).
Team Lakkapää: Palokangas (12), Dailey (7), Määttä (2), Durbin (10), Leiske (24), Sirviö (10), Kouki (libero) oraz Koskela (1), Ylitalo.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.