Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2012-04-08 15:19:03 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / mestaruusliiga.fi

Siatkarki LP Viesti mistrzyniami Finlandii

Siatkarki z Salo zostały po raz czwarty z rzędu Mistrzyniami Finlandii. W tegorocznym finale zespół LP Viesti pokonał drużynę HPK w stosunku 4-1. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki LP Kangasala.

Zespół LP Viesti od czterech lat nieprzerwanie króluje na parkietach kobiecej ligi w Finlandii. Nie inaczej jest także w tym sezonie. Ekipa z Salo już w rundzie zasadniczej pokazała, że będzie silnym rywalem dla każdego. Po 25 rozegranych meczach miała 74 punkty, aż o 19 więcej, niż drugie w tabeli HPK. Z Final Six, które następuje tuż po pierwszej rundzie, podopieczne trenera Teemu Sarnego też wyszły zwycięsko, dzięki czemu uniknęły gry w ćwierćfinałach. W półfinale przeciwnikiem LP Viesti był zespół z Kangasala. Drużyna prowadzona przez Ismo Tahvanainena zdołała wygrać tylko jedno spotkania. Podobnie było w finale, w którym siatkarki z Finlandii Zachodniej mierzyły się ze swoimi najsilniejszymi konkurentkami, HPK.

Początek rywalizacji o złote medale został całkowicie zdominowany przez obrończynie tytułu, które błyskawicznie objęły prowadzenie 3-0. Czwarty mecz padł łupem zawodniczek z Hämeenlinna. Piąte i jak się okazało, ostatnie starcie odbyło się w piątek w Salo. Gospodynie źle rozpoczęły ten pojedynek, jednak w najważniejszym momencie przejęły kontrolę nad grą i doprowadziły do remisu. Tie-break ponownie lepiej układał się dla gości i wszystko wskazywało na to, że do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne będzie kolejne spotkanie. Chwilowa dekoncentracja zespołu HPK sprawiła jednak, że zamiast szykować się do kolejnego starcia, siatkarki z Salo mogły w weekend świętować czwarty z rzędu sukces. Fantastyczna seria miejscowych pozwoliła im nie tylko zniwelować straty, ale i objąć prowadzenie, które z każdą kolejną akcją powiększało się. Podopieczne Teemu Sarnego ze stanu 5:9 odskoczyły na 14:10, a chwilę później cieszyły się z piętnastego zdobytego "oczka". Prawdziwą bohaterką finałowego spotkania okazała się być libero LP Viesti, Hillaelina Hämäläinen, której ambitna postawa w przyjęciu i wiele niebywałych wręcz obron poderwały cały zespół do walki i pozwoliły na wyprowadzanie skutecznych kontr.


Skład LP Viesti w sezonie 2011/2012:

Riikka Arminen (rozgrywająca)
Hillaelina Hämäläinen (libero)
Michaela Madsen (środkowa)
Noora Kosonen (przyjmująca)
Kaisa Jokinen (środkowa)
Olga Niemi (środkowa)
Daria Subbotina (przyjmująca)
Martina Konecna (przyjmująca)
Sini Häkkinen (przyjmująca)
Mona Kärkkäinen (atakująca)
Johanna Aaltonen (libero)
Dubravka Stojanovic (środkowa)
Vappu Ritala (rozgrywająca)
Tatsiana Lapukhina (atakująca)
Heidi Sjöholm (przyjmująca)
Elizabeth Cordonier (przyjmująca)

Trener: Teemu Sarna


Brązowe medale w tym sezonie wywalczyły siatkarki LP Kangasala, które w starciu o 3. miejsce dwukrotnie okazały się lepsze od ekipy Pislaploki.



Finał:

HPK - LP Viesti 1-3 (25-21, 18-25, 21-25, 20-25)
LP Viesti - HPK 3-0 (25-13, 25-6, 25-15)
LP Viesti - HPK 3-1 (25-23, 25-19, 21-25, 25-20)
HPK - LP Viesti 3-2 (10-25, 25-14, 25-11, 19-25, 16-14)
LP Viesti - HPK 3-2 (22-25, 25-23, 19-25, 25-16, 15-10)


Stan rywalizacji: 4-1 dla LP Viesti


O 3. miejsce:

Pislaploki - LP Kangasala 0-3 (18-25, 20-25, 16-25)
LP Kangasala - Pislaploki 3-0 (25-15, 25-19, 25-14)


Stan rywalizacji: 2-0 dla LP Kangasala

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane