Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2011-11-09 21:40:19 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / mestaruusliiga.fi

Półfinaliści Pucharu Finlandii w komplecie

Puchar Finlandii powoli zmierza ku najważniejszym spotkaniom. Dzisiaj zakończyły się ostanie mecze ćwierćfinałowe, które wyłoniły cztery najlepsze ekipy. W półfinałach Suomen Cup zmierzą się zespoły Isku-Volley Tampere, ETTA, Team Lakkapää oraz Sampo Pielavesi.

Mecz w Vammala dostarczył kibicom ogromnych emocji. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe między ekipami VaLePa i Isku-Volley zakończyło się pewną wygraną tych drugich, jednak w rewanżowym pojedynku zespół prowadzony przez Ugisa Krastinsa poprzeczkę postawił znacznie wyżej. Po dwóch setach bliżej wygranej byli gospodarze, lecz w tym momencie do walki zerwali się siatkarze z Tampere i po zaciętym boju doprowadzili do wyrównania. W tie-breaku minimalnie lepsi byli podopieczni Krastinsa, ale Złoty Set należał już do gości. Po sześciu rozegranych partiach awans do półfinałów wywalczyli siatkarze Jussiego Heino.

- To była długa i twarda gra - powiedział po meczu trener Isku-Volley. - Przez sześć setów walczyliśmy od pierwszej do ostatniej piłki. Zmęczenie było widoczne po bu stronach siatki. Cieszę się jednak, że to mój zespół lepiej wytrzymał kondycyjnie ten mecz - dodał Heino. Szkoleniowiec ekipy z Tampere przyznał także, że decydujący w Złotym Secie był fakt, że to jego graczom udało się wyjść jako pierwszym na prowadzenie: - Wypracowaliśmy sobie kilka punktów przewagi, których nie oddaliśmy już do końca. Bardzo udanie funkcjonowało nasze przyjęcie, a zawodnicy nie bali się ofensywnej gry.

- Były momenty, w których to my kontrolowaliśmy grę, były też takie, w których nie potrafiliśmy zatrzymać rywali. Dzisiaj nasza przygoda z Pucharem Finlandii się kończy. To irytujące, jednak nie zawsze można wygrywać - skomentował spotkanie Ugis Krastins.

VaLePa - Isku-Volley 3:2 (25:21, 25:18, 20:25, 27:29, 15:12)
Złoty Set: 10:15


VaLePa: Vesanen, Vahela, Jokinen, Lahdenperä, Venski, Kunnari, Hautamäki (libero) oraz Esko, Krastins, Mikkonen.

Isku-Volley: Kehoe, Sinkkonen, Tihinen, Muurinen, Silpo, Louhela, Roininen (libero) oraz Ollikainen, Kauppinen, Kruuda, Martell.

Awans: Isku-Volley Tampere


Podopieczni Normundsa Veinbergsa w obu ćwierćfinałowych spotkaniach nie stracili nawet seta i pewnie awansowali do półfinałów Pucharu Finlandii. W rewanżowym meczu siatkarze z Savonlinna potrafili zagrozić rywalom zaledwie w jednej, trzeciej partii. Pozostałe dwa sety przebiegały pod pełną kontrolą gospodarzy.

Szkoleniowiec gości, Pertti Pyykkö, po meczu nie oceniał gry swoich zawodników, a... sposób, w jaki jego ekipa dotarła do Rovaniemi: - Trudno jest zagrać dobry mecz, kiedy spędza się ponad 10 godzin w autokarze. Taki jednak był wybór klubu.

Team Lakkapää – Saimaa Volley 3:0 (25:22, 25:17, 26:24)

Team Lakkapää: Palokangas, Dailey, Määttä, Koskela, Durbin, Sirviö, Vänskä (libero) oraz Kouki, Ylitalo.

Saimaa: Sauss, Seppänen, Häyrinen, Muukkonen, Juntura, Väisänen, Pennanen (libero) oraz Karjalainen, Wartiainen, Sairanen.

Awans: Team Lakkapää


Gracze z Oulu mogą mówić o ogromnym szczęściu. W pierwszym ćwierćfinałowym meczu zespół ETTA przegrał na własnym boisku 0-3, jednak w rewanżowym spotkaniu dosyć pewnie uporał się z rywalami z Raisio. O awansie do kolejnej rundy zadecydował Złoty Set, w którym podopieczni Olliego Kuoksa zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 15:11.

- W decydujących momentach nasi rywale zaprezentowali się lepiej niż my. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set, w którym do samego końca nie było wiadomo, kto wygra. Mieliśmy ogromną szansę przedłużyć rywalizację, jednak przeciwnicy skutecznie obronili nasz atak i wyprowadzili udaną kontrę - przyznał po meczu trener Ruslan Zhbankov.

Raision Loimu – ETTA 1:3 (23:25, 25:15, 19:25, 25:27)
Złoty Set: 11:15


Loimu: Rumpunen, Haaraniemi, Muagututia, Budinger, Tuomi, Puputti, Watten (libero) oraz Koppanen, Mikkola, Sippola.

ETTA: Hedhili, Mäkitupa, Nurminen, Karanović, Cielavs, Huuskonen, Pahtaja (libero) oraz Rajala, Bakalov, Karinen, Keihäskoski, Kaksonen.

Awans: ETTA


Awans ekipy z Pielavesi do półfinałów jest dosyć dużą niespodzianką. Faworytem dwumeczu był zespół Hurrikaani, który jednak nie potrafił znaleźć skutecznego sposobu na zatrzymanie teoretycznie niżej notowanych rywali. Pierwsze spotkanie zakończyło się dopiero po zaciętym tie-breaku, w drugim meczu drużyna Sampo już po czterech setach cieszyła się ze zwycięstwa nad liderem fińskiej ekstraklasy.

- To była dla nas dobra lekcja gry pod presją. W najważniejszych momentach walka przy zmęczeniu psychicznym i fizycznym jest podwójnie trudna - powiedział szkoleniowiec Hurrikaani, Ville Kakko. - W trzecim secie udało nam się skupić na grze, jednak nie przełożyło się to na inne partie. Zdecydowanie zawiódł dzisiaj nasz atak - dodał trener ekipy z Loimaa.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się dwukrotnie pokonać zespół Hurrikaani. Mecze pucharowe były najlepszymi spotkaniami tej jesieni w naszym wykonaniu - przyznał Jukka Tuovinen.

Sampo Pielavesi – Hurrikaani Loimaa 3:1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:19)

Sampo: Riihimäki, Sivonen, Sammelvuo, Säisä, Saldago, Haaraniemi, Sairanen (libero) oraz Sisso, Väliaho, Leikas.

Hurrikaani: Penttinen, Kaatrasalo, Hernandez, Moilanen, Anttila, Petrusevics, Mäntylä (libero) oraz Vehvilainen, Niskakangas.

Awans: Sampo Pielavesi


Półfinały (16 i 30 listopada):
mecz + rewanż

Isku-Volley - Etta

Team Lakkapää - Sampo

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane