Ligi zagraniczne | 2011-05-12 20:42:07 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga-kobiet.pl
Vakifbank Stambuł przegrał z Fenerbahçe Stambuł 2:3 (12:25, 20:25, 25:18, 25:19, 12:15) w finale play off mistrzostw Turcji. Było to trzecie zwycięstwo Fenerbahce, które sięgnęło po złoty medal. Na najwyższym stopniu podium stanęła również Katarzyna Skowrońska-Dolata. Przypomnijmy, że jej drużyna w grudniu zdobyła Klubowe Mistrzostwo Świata.
Fenerbahçe Stambuł już po raz drugi z rzędu triumfuje w walce o mistrzostwo kraju. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Ze Roberto pokonały po długiej i niezwykle emocjonującej walce lokalnego rywala - Vakifbank Stambuł 3:2. W drużynie pokonanej gra Małgorzata Glinka-Mogentale.
Katarzyna Skowrońska-Dolata rozegrała całe spotkanie, zapisując na swoim koncie 16 punktów. Na 35 posłanych do niej piłek skończyła 13, do tego dołożyła 2 skuteczne bloki oraz jeden as serwisowy. Skuteczność w ataku wyniosła dziś 37 procent.
Nagrody indywidualne:
MVP - Lubow Sokołowa (Fenerbahçe)
Najskuteczniejsza zawodniczka - Małgorzata Glinka (VakifGunesTTelekom)
Najlepiej atakująca - Maja Poljak (VakifGunesTTelekom)
Najlepiej blokująca - Eda Erdem (Fenerbahçe)
Najlepsza rozgrywająca - Naz Aydemir (Fenerbahçe)
Najlepsza zagrywająca - Özge Kirdar (VakifGunesTTelekom)
Najlepsza libero - Gizem Güreşen (VakifGunesTTelekom)
Vakifbank Güneş Sigorta Türk Telekom: Glinka-Mogentale (26), Cemberci (7), Onal (4), Toksoy (10), Nikolic (12), Poljak (13), Güresen (libero) oraz Ozdemir (1), Sahin, Gurkaynak
Fenerbahçe Acibadem Stambuł: Sokolova (15), Skowrońska-Dolata (16), Aydemir (5), Soroglu (4), Osmokrovic (11), Erdem (15), Yeldan (libero) oraz Gundogdu, Tokatioglu (1), Avci (1
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.