Ligi zagraniczne | 2010-11-18 14:51:26 | Nadesłał: Małgorzata Paduch | Źrodlo: reprezentacja.net
Jedna właśnie wróciła z mistrzostw świata i dołączyła do swojej nowej drużyny klubowej. Druga na mistrzostwa świata nie pojechała i od kilku tygodni skupia się tylko na grze w klubie. Jutro po raz drugi w historii dwie największe gwiazdy polskiej siatkówki żeńskiej staną naprzeciw siebie po dwóch stronach siatki...
Katarzyna Skowrońska-Dolata po pięciu latach opuściła włoską Serie A i ze statusem gwiazdy rozpoczyna przygodę z ligą turecką. Dołączyła do "gwiazdozbioru", jaki powstał w Fenerbahce Stambuł, gdzie grać będzie między innymi z doskonałą brazylijską rozgrywającą Fofao, najlepszą blokującą ostatnich mistrzostw świata Christiane Fuerst, a wszystko pod okiem brazylijskiego szkoleniowca Ze Roberto.
Małgorzata Glinka-Mogentale na parkiet wraca po dwuletnim urlopie macierzyńskim. Póki co wróciła na parkiet reprezentacyjny i to w wielkim stylu. Podczas mistrzostw świata Glinka była czołową postacią polskiej reprezentacji.
Pierwszy i jedyny raz Skowrońska i Glinka zmierzyły się dwa lata temu. Skowrońska reprezentowała wówczas barwy Asystelu Nowara, a Glinka grała w hiszpańskiej Murcii. Górą była wówczas drużyna Skowrońskiej.
Mecz o Superpuchar Turcji pomiędzy Fenerbahce Stambuł i Vakif Gunes Stambuł jutro o godzinie 18:30.
* więcej w serwisie Reprezentacja.net
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.