Ligi zagraniczne | 2010-09-16 22:52:06 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna
Pasi Hyvärinen od dwóch lat jest podstawowym libero reprezentacji Finlandii. Informacje, jakie w ostatnim czasie docierają z Dalekiej Północy mogą jednak wskazywać na to, iż młodego gracza szybko nie zobaczymy na parkiecie...
W ubiegłym sezonie Pasi Hyvärinen w ostatniej chwili znalazł pracę w pierwszoligowej drużynie Kyky Betset, skąd szybko wrócił do zespołu Muuramen Lentopallo. W maju trenował pod okiem Mauro Berruto na zgrupowaniu kadry w Kuortane, następnie wystąpił we wszystkich spotkaniach reprezentacji w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy oraz w Lidze Światowej, gdzie plasował się w czołówce najlepiej broniących graczy. Obecnie 22-letni siatkarz trenuje... badmintona. Jak donosi portal SavonSanomat.fi, Hyvärinen od kilku tygodni koncentruje się tylko na tym sporcie. Skąd tak nagła zmiana?
- Siatkówka w Muurame zmierza ku upadkowi. Nie chcę grać w źle zarządzanym klubie - mówi Hyvärinen portalowi SavonSanomat.fi. - Rozgrywki w badmintonie rozpoczną się 25 września od spotkań w Varkaus. Miło będzie zacząć sezon w rodzinnym mieście - kończy zawodnik.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.