Ligi zagraniczne | 2010-06-11 15:26:28 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: Strefa Siatkówki
Piątek przyniósł odpowiedź na dwa pytania zaprzątające głowy nie tylko kibiców w Rosji, ale i na całym świecie. Wiadomo już, że William Priddy opuści Lokomotiv Nowosybirsk i przenosi się do Zenitu Kazań. Dante Amaral przedłużył swój kontrakt z Dynamem.
Reprezentant USA po trzech latach spędzonych w Nowosybirsku opuszcza zespół Lokomotivu. William Priddy podpisał kontrakt z Zenitem Kazań. Oznacza to, że w Kazaniu na pozycji przyjmującego będzie bardzo duża konkurencja - Priddy będzie walczył o miejsce w szóstce z Siergiejem Tietiuchinem, Maksymem Pantelejmonenko i Maksymem Szpiliewem. W ostatnim sezonie Priddy był jednym z wyróżniających się zawodników Lokomotivu Nowosybirsk, z którym zajął czwarte miejsce w rosyjskiej Superlidze. W swojej karierze Amerykanin grał już w lidze włoskiej, greckiej, austriackiej a nawet koreańskiej. Tym razem postanowił na dłużej zostać w Rosji, gdzie w przyszłym sezon występować będzie również Brazylijczyk Dante Amaral. Mistrz olimpijski i dwukrotny mistrz świata postanowił przedłużyć swój kontrakt z moskiewskim Dynamem. W trzecim zespole Superligi nie ukrywają zadowolenia z zatrzymania na kolejny sezon swojej gwiazdy, która gwarantuje im skuteczną walkę o medale w rozgrywkach mistrzowskich. Nie bez znaczenia był tu fakt, że Dynamo dostało od władz CEV dziką kartę i w przyszłym sezonie wystąpi w Lidze Mistrzów.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.