TAURON Liga | 2019-07-24 09:55:30 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: lsk.plps.pl
Aleksandra Kazała, 23-letnia przyjmująca, dołączyła do drużyny Enei PTPS-u Piła - poinformował klub.
Kazała pochodzi z Dębicy, gdzie w klubie UKS Olimp Dębica zbierała pierwsze siatkarskie szlify. W kolejnych latach reprezentowała takie kluby jak MKS V LO Rzeszów i MKS San-Pajda Jarosław by w 2013 roku trafić do Developresu SkyRes Rzeszów, w barwach którego zadebiutowała na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. W 2015 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych gdzie grała w drużynie American University w Waszyngtonie.
– Cieszę się, że dostałam propozycję grania w pilskim klubie – mówi Kazała. - Po czteroletniej nieobecności w kraju otrzymałam szansę na powrót do profesjonalnej siatkówki. Jestem za to bardzo wdzięczna – dodaje przyjmująca.
Aleksandra Kazała jest wielokrotną młodzieżową reprezentantką Polski. W 2013 roku wraz z reprezentacją narodową wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw Europy kadetek.
Do składu pilskiej drużyny dołączyły rozgrywające Sylwia Bolimowska i Emilia Szubert, środkowe Gabriela Ponikowska i Karolina Bednarek oraz przyjmująca Oliwia Urban. Z zespołu z poprzedniego sezonu pozostały przyjmująca Paula Słonecka i libero Anna Pawłowska.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.