Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » TAURON Liga

TAURON Liga | 2016-08-04 19:22:40 | Nadesłał: Katarzyna Krajewska | Źrodlo: orlenliga.pl

Budowlani Łódź na starcie przygotowań do sezonu

Stary-nowy trener i kilka świeżo zakontraktowanych zawodniczek. Budowlani rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ORLEN Ligi. Na razie drużyna liczy 11 siatkarek, w zespole brakuje jeszcze jednej przyjmującej w miejsce Aleksandry Gromadowskiej. Do Budowlanych Łódź doszły cztery nowe zawodniczki: Kaja Grobelna, Monika Kutyła, Paulina Maj-Erwardt i Sylwia Pelc.

– Prezes Marcin Chudzik przez kilka lat rozmawiał ze mną o tym, żebym przyszła do klubu. W końcu udało się do tego doprowadzić –cieszyła się doświadczona libero. – Cele są wysokie, mówię otwarcie o strefie medalowej, bo wiem, że nas na to stać. Mamy fajny zespół, dziewczyny już w poprzednim sezonie pokazały, jakim są kolektywem. Puchar CEV będzie dobrym doświadczeniem na arenie międzynarodowej. Miasto Łódź i sponsorzy zyskają marketingowo – zapewniła Paulina Maj Erwardt.

Zawodniczka ma już na koncie zwycięstwo w Pucharze CEV, w barwach Muszynianki. Wówczas statystykiem zespołu był pb]Błażej Krzyształowicz[/b], którego prezes Marcin Chudzik przedstawił oficjalnie jako szkoleniowca Budowlanych. Trener do Łodzi przyjechał prosto z Serbii, gdzie przebywał z kadrą U-22, walczącą o awans od przyszłorocznych mistrzostw świata. Szkoleniowiec w pełni skupia się już na rozgrywkach klubowych. – Na razie trenujemy w Atlas Arenie oraz w siłowni, skupiamy się na motoryce. W planach mamy także ćwiczenia na obiektach do siatkówki plażowej – wyjaśnił Krzyształowicz. – Pierwsze turnieje czekają nas w połowie września. Na początku zagramy w Kobyłce – dodał trener.

Kapitanem Budowlanych pozostanie Sylwia Pycia, dla której będzie to piąty rok w barwach łódzkiego klubu. – Zmiany w drużynie nie są duże, nie zmienił się trzon zespołu. Pokazałyśmy już w poprzednim sezonie, że każda z nas, pomimo tego, że ma swoją pozycję, jest reprezentantką swojego kraju, idzie w tym samym kierunku. Sztuką jest tworzyć jedność i to nam się udało. Mam nadzieję, że dziewczyny, które do nas doszły, szybko wpasują się w zespół – podkreśliła środkowa.

Pierwszy trening łodzianki przeprowadziły w środę.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane