Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2025-10-14 13:15:04 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: PGE GiEK Skra Bełchatów

Dłuższa przerwa atakującego PGE GiEK Skry

Fot. Magdalena Kudzia

Drużyna PGE GiEK Skry Bełchatów przygotowuje się do nowego sezonu PlusLigi. Dotychczas okres przygotowawczy przebiegał bez perturbacji i problemów zdrowotnych. Sezon drużyna prowadzona przez Krzysztofa Stelmacha będzie musiała jednak rozpocząć bez swojego największego asa w rękawie.

Bełchatowscy siatkarze w przebudowanym składzie do nowego sezonu przygotowują się od drugiej połowy sierpnia. Od samego początku trenują we własnym obiekcie, w ostatnim etapie wchodząc w okres gier kontrolnych i turniejów towarzyskich.

Praktycznie od początku PGE GiEK Skra trenowała w komplecie. Brakowało jedynie zawodników, którzy występowali w mistrzostwach świata. Do drużyny dopiero po mundialu dołączyli Daniel Chitigoi oraz Alan Souza.

Reprezentant Brazylii do Bełchatowa dotarł, jako ostatni. W minionym tygodniu przeszedł szczegółowe badania, które wykazały, że uraz kostki, którego nabawił się w trakcie gry w reprezentacji nadal mu doskwiera. Souzę czeka wymuszona przerwa w treningach.

- Przed przystąpieniem do treningów każdy z naszych zawodników jest wnikliwie badany. Alan dołączył do nas jako ostatni, więc i jego badania nie ominęły. Te wykazały, że uraz kostki, jakiego nabawił się jakiś czas temu nadal daje o sobie znać i niestety, ale nasz atakujący nie jest zdolny do gry w najbliższym czasie. Nie rozpoczniemy sezonu z Alanem w składzie - zdradził Michał Bąkiewicz, Prezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A.

Przeciążeniowy uraz kostki brazylijskiego atakującego wymaga od niego minimum trzytygodniowej przerwy. Souza wraca już do zdrowia i ma za sobą pierwszy tydzień absencji, rehabilitacji i indywidualnych zajęć na siłowni.

- Od razu, gdy otrzymaliśmy diagnozę rozpoczęliśmy szukanie rozwiązań i sytuacja jest opanowana. Najważniejsze jest zdrowie, nie chcemy stracić Alana na dłużej, stąd nasze szybkie i skuteczne działania zaradcze, o efektach których będziemy mogli poinformować niebawem – dodał sternik bełchatowskiego klubu.

Pierwszy mecz w sezonie 2025/2026 PGE GiEK Skra rozegra we własnej hali. Rywalami w nim będą siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane