Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2024-02-23 17:23:13 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Indykpol AZS Olsztyn

Cezary Sapiński: Musimy skupić się na swojej stronie boiska

Fot. Magdalena Kudzia

- Musimy zagrać na swoim poziomie, wtedy naszym rywalom będzie ciężko z nami wygrać. Jeśli natomiast damy im możliwość rozwinięcia skrzydeł, to będziemy mieli problem. Dlatego wszystko zależy od nas – mówi Cezary Sapiński przed poniedziałkowym, wyjazdowym spotkaniem z GKS Katowice. Początek meczu o godz. 17:30.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wykonują kolejne, pewne kroki w kierunku fazy play-off. Zawodnikom prowadzonym przez trenera Javiera Webera, w minioną sobotę udało się odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu. Akademicy z Kortowa pokonali przed własną publicznością Asseco Resovii Rzeszów 3:1. Po pierwszej, bardzo dobrej rozegranej partii przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Trzeci i czwarty set dostarczył kibicom sporu emocji, które zakończyły się zwycięstwem olsztynian. Statuetkę MVP otrzymał Kuba Hawryluk.

Jak zmieniła się pewność siebie w drużynie z Kortowa, od momentu grudniowych porażek do trzech zwycięstw z rzędu w połowie lutego? – Nie da się tego porównać. Kiedy przegrywasz kilka meczów z rzędu, masz ciężki okres. A wszyscy wiemy, że zupełnie inaczej jest, kiedy wygrywasz. Dużo na treningach nie zmieniliśmy. Wiem, jak ciężko pracujemy i na całe szczęście, widzimy ten efekt w postaci kolejnych wygranych. W szczególności trzy punkty zdobyte z Asseco Resovią Rzeszów są dla nas niezwykle ważne. Dlatego pewność siebie w naszym zespole jest niesamowita! – przyznaje Cezary Sapiński, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.

Szansą na dopisanie kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli, będzie poniedziałkowe, wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice (godz. 17:30). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Grzegorza Słabego radzą sobie „w kratkę” – katowiczanie odnieśli 6 zwycięstw i aż 16 razy musieli uznać wyższość rywala. Z dorobkiem 18 punktów, zajmują w tabeli dopiero 13 miejsce. W miniony poniedziałek, siatkarze GKS ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa 1:3.

Które indywidualne pojedynki wydają się najciekawsze? Warto zwrócić uwagę na atakujących – Jakuba Jarosza, który niedawno przekroczył barierę 5000 zdobytych punktów w PlusLidze i Alana Souzy, który jest liderem w zestawieniu atakujących (247 punktów w tym sezonie Jarosza vs. 388 punktów Souzy). Na środku siatki rywalizacja wśród blokujących – Łukasz Usowicz (37 bloków) i Szymon Jakubiszak (51 bloków). Ciekawie zapowiada się także pojedynek przyjmujących – Lukas Vasina (272 pkt.) i Moritz Karlitzek (317 pkt.). Nie należy także zapominać m.in. o rozgrywającym Davide Saitta, przyjmującym Marcinie Walińskim czy libero – Bartoszu Mariańskim.

W pierwszym meczu, rozegranym pod koniec listopada ubiegłego roku w Iławie, lepsi okazali się akademicy z Kortowa, zwyciężając bez straty seta. Olsztynianie mogą się również pochwalić lepszym bilansem bezpośrednich spotkań w historii rozgrywek pod egidą PLS – 11:6. Co będzie zatem najważniejsze podczas poniedziałkowego meczu w Katowicach?

- Musimy skupić się na swojej stronie boiska. Jeśli zagramy na swoim poziomie, to nie widzę możliwości, aby drużyna z Katowic, czy później – Radom i Lwów, z nami wygrała. Jeśli natomiast damy im możliwość rozwinięcia skrzydeł, to będziemy mieli problem. Dlatego wszystko zależy od nas – kończy Cezary Sapiński.

Początek poniedziałkowego meczu w Katowicach o godz. 17:30.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane