Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2024-02-16 23:13:44 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Pewna wygrana ZAKSY

Fot. Magdalena Kudzia

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wraca na zwycięskie tory. W piątkowy wieczór zespół wicemistrza Polski bez straty seta pokonał Cerrad Czarnych Radom. MVP spotkania wybrany został Erik Shoji.

Po wyrównanym początku meczu i grze na styku kędzierzynianie przystąpili do ataku, atak Dimy Pashytskiego z przechodzącej piłki dał naszej drużynie sygnał do ataku (7:6). Chwilę później o skuteczności bloku ZAKSY przekonał się Nikola Meljanac. Kolejny punktowy blok naszego zespołu zmusił do reakcji trenera gości, bo prowadziliśmy już 11:8. Zagrania Hofera ze skrzydeł pomogły nieco radomianom (13:11), grę uspokoiły skuteczne ataki Łukasza Kaczmarka i Bartosza Bednorza (14:11). Błędy naszego zespołu i ataki Ostrowskiego ze środka dały gościom kontakt punktowy (15:14), jednak nie pozwoliliśmy gościom doprowadzić do wyrównania. Seria punktowa, zwieńczona asem serwisowym Łukasza Kaczmarka zmusiła do reakcji Waldo Kantora. Przerwa nie wybiła z rytmu naszego atakującego, który zakończył kolejny kontratak. W wymianie ciosów na siatce nie do zatrzymania był również Dima Pashtskyy i to ZAKSA kontrolowała sytuację (20:15). Pojedyncze skuteczne zagrania gości niewiele mogły zmienić, kolejne zagrania Łukasza Kaczmarka przybliżały nas do celu, seta zakończyło autowe zagranie Rafała Buszka (25:19).

W drugiej partii podopieczni Adama Swaczyny zdecydowanie szybciej przystąpili do budowania przewagi, kolejne ataki Andreasa Takvama i Łukasza Kaczmarka dały początek serii (7:5). Czujna gra naszego zespołu w bloku i błędy popełniane przez rywali umacniały ZAKSĘ na prowadzeniu, a po ataku Bartosza Bednorza z drugiej linii prowadziliśmy już 10:5. Chwilowy zryw rywali i ataki Gomułki czy Hofera nie wybiły kędzierzynian z rytmu. W tej odsłonie nie brakowało efektownych obron w wykonaniu naszego zespołu, większość dłuższych wymian wygrywali siatkarze ZAKSY. Pewnie z blokiem rywali radzili sobie Łukasz Kaczmarek czy Bartosz Bednorz i prowadziliśmy już 15:11. Wykorzystując dokładność dograń swoich kolegów Marcin Janusz uaktywnił na środku Andresa Takvama, do skutecznych ataków swoich kolegów dodając też punktowy serwis (17:11). Radomianie mogli liczyć jeszcze na Hofera (19:14). W kluczowej fazie seta skutecznie szeregi przyjęcia rywali poruszył jeszcze Łukasz Kaczmarek i prowadzaliśmy 22:14. Rywalizację z potrójnym blokiem rywali wygrywał też Daniel Chitigoi, dobrą zmianę w końcówce dał jeszcze Bartłomiej Kluth (24:18). Seta zakończył punktowy serwis Dimy Pashytskiego (25:18).

Idąc za ciosem równie udanie kędzierzynianie otworzyli trzecią partie spotkania, regularność Dimy Pashytskiego w polu serwisowym dała nam zaliczkę na starcie (4:1). Błędy po naszej stronie siatki pomogły przyjezdnym zniwelować straty i od stanu po 7 walka rozpoczęła się na nowo. W pewnym momencie radomianie wyszli nawet na prowadzenie – 10:8. Reakcja ZAKSY była niemal natychmiastowa, atak Bartosza Bednorza i skuteczność kędzierzyńskiego bloku uspokoiły sytuację (10:10). Skuteczne ataki Daniela Chitigoia i punktowa zagrywka Marcina Janusza pozwoliły naszej drużynie odzyskać prowadzenie (15:12). Wzorem wcześniejszych odsłon to ZAKSA punktowała seriami, w końcówce seta szeregi przyjęcia rywali poruszył Bartosz Bednorz, as serwisowy naszego przyjmującego dał nam pięciopunktowe prowadzenie (18:13). Skuteczne zagrana Formeli i Gomułki dawały jeszcze nadzieję przyjezdnym. Niezmiennie jednak dłuższe wymiany należały do naszego zespołu, skuteczne ataki Daniela Chitigoia przybliżały nas do końca seta i spotkania, mecz zagraniem z lewego skrzydła zakończył Bartosz Bednorz (25:19


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane