Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2024-01-22 18:30:26 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zmiany w sztabie szkoleniowym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Fot.: Magdalena Kudzia

Tuomas Sammelvuo został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Funkcję pierwszego trenera tymczasowo będzie pełnił Adam Swaczyna, szkoleniowca wspierał będzie Michał Chadała.

Decyzja Zarządu ZAKSA S.A. o odsunięciu Tuomasa Sammelvuo od prowadzenia Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle została podyktowana niezadowalającym wynikami sportowymi osiąganymi przez drużynę. W ocenie Zarządu pozycja w tabeli poza strefą play-off (bilans 8 zwycięstw i 9 porażek) oraz rezultaty Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w meczach fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów (3 mecze wygrane i 3 przegrane, brak bezpośredniego awansu do ćwierćfinału) znacząco odbiegają od celów stawianych przed sezonem.

Rolę pierwszego trenera zespołu tymczasowo powierzono Adamowi Swaczynie, w roli asystenta szkoleniowca pozostanie trener Michał Chadała. Pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Adam Swaczyna do sztabu szkoleniowego ZAKSY dołączył w 2019 roku, wcześniej pracował jako asystent szkoleniowca i pierwszy trener w Effectorze Kielce, następnie przez dwa lata zbierał doświadczenie trenerskie w sztabie VfB Friedrichshafen u boku Vitala Heynena. W sztabie szkoleniowym Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle współpracował z takimi trenerami jak Nikola Grbić, Gheorghe Cretu oraz Tuomas Sammelvuo. Ponadto od 2022 roku Adam Swaczyna jest asystentem Nikoli Grbicia również w reprezentacji Polski.

Adam Swaczyna będzie prowadził zespół przy wsparciu Michała Chadały, szkoleniowca doskonale znanego w Kędzierzynie-Koźlu, który od blisko 15 lat pracował najpierw w grupami młodzieżowymi w MMK-SIE, następnie prowadził zespół ZAKSY w Młodej Lidze, a od 2014 roku pracuje w mistrzowskim sztabie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dotychczasowego asystenta trenera w roli szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zobaczymy w najbliższym meczu PlusLigi, kiedy to nasz zespół podejmował będzie Indykpol AZS Olsztyn (25 stycznia).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane